Kahramanmaraş'taki "içme suyunda mikrobiyal kirlenme"

- Büyükşehir Belediyesi: - "Elbistan ilçe şebekesinde kontaminasyonun (bulaşma) önlenmesine yönelik çalışmalar kapsamında iki günlük su kesintisi yapılacak" - "Su depolarında kısa süre için yüksek dozda klorlama yapılacak"

Kahramanmaraş'taki
01 Eylül 2016 Perşembe 12:10

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan ilçesinde, içme suyundaki "mikrobiyal kirlenme" nedeniyle 2 günlük su kesintisi yapılacağı bildirildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Daire Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Elbistan'da geçen hafta içme suyu şebekesinde meydana gelen mikrobiyal kirlenme olduğu hatırlatıldı.

Konuyla ilgili önlem alındığına değinilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İlçe şebekesinde kontaminasyonun (bulaşma) önlenmesine yönelik çalışmalar kapsamında iki günlük su kesintisi yapılacak. Su kesintileri nedeniyle ilçenin su depolarında kısa süre için yüksek dozda klorlama (süper klorlama) yapılacak. Kesinti sonrasında tüketime verilecek suyun kirli olma riski yüksektir. Bu nedenle ikinci bir duyuruya kadar şebeke suyunun içilmesi, yemek hazırlanması ve çamaşır yıkama amaçlı kullanılmaması gerekmektedir. Şebekeye verilen su berraklaşıncaya kadar musluklardan akıtılması, evlerde kullanılan güneş enerjisi ile su deposundaki suların tahliye edilmesi ve gerekli dezenfekte çalışması yapıldıktan sonra kullanılması gerekmektedir."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×