Kahraman şehidin ismini Sivaslı bebek yaşatacak

- Sivas'ta yaşayan Karacalar çifti, 9 Temmuz'da doğan bebeklerine, darbe girişiminde şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in adını verdi

Kahraman şehidin ismini Sivaslı bebek yaşatacak
13 Ağustos 2016 Cumartesi 15:50

SİVAS (AA) - Sivas'ın Ulaş ilçesinde yaşayan Eyüp-Sümeyra Karacalar çifti, 9 Temmuz'da doğan bebeklerine, FETÖ'nün darbe girişiminde şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in ismini verdi.

Eyüp Karacalar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şehit Halisdemir'in kahramanlığının kendilerini çok etkilediğini söyledi.

Darbeci hainlere direnen kahramanlardan Ömer Halisdemir'in adını bebeklerine verme kararı aldıklarını belirten Karacalar, şunları kaydetti:

"15 Temmuz gecesi FETÖ'nün darbe girişiminde bir avuç vatan haini cuntacının darbe girişiminde bulunması bizleri çok üzdü. Darbe girişimi gecesi Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in kahramanca davranışı bizleri çok etkiledi. Biz de bunun üzerine oğlumuza onun adını verdik. İnşallah oğlumuz da Ömer Halisdemir gibi vatanına, milletine bağlı olur. Vatan hainleri şunu iyi bilmelidir ki; bir Ömer Halisdemir ölür, bin Ömer Halisdemir doğar."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×