Kabataş vapur iskeleleri deniz trafiğine kapatıldı

- "Kabataş Meydan Düzenlemesi, Transfer Merkezi ile İskelelerin Yenilenmesi İnşaatı" nedeniyle iskelelerde, sabah saatlerinden itibaren deniz trafiği durduruldu - Vapur iskeleleri, yaklaşık 2 yıl deniz trafiğine kapalı kalacak

Kabataş vapur iskeleleri deniz trafiğine kapatıldı
11 Ağustos 2016 Perşembe 12:56

İSTANBUL (AA) - Kabataş vapur iskeleleri, inşaat çalışmaları nedeniyle deniz trafiğine kapatıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yürütülen ''Kabataş Meydan Düzenlemesi, Transfer Merkezi ile İskelelerin Yenilenmesi İnşaatı'' sebebiyle, Kabataş vapur iskeleleri deniz trafiğine kapatıldı.

Kabataş'taki vapur iskeleleri, yaklaşık 2 yıl deniz trafiğine kapalı kalacak, bu sırada, Kabataş sahilinde deniz, raylı sistem ve karayolu taşımacılığını entegre edecek modern bir transfer merkezi yapılacak. Trafik yer altına alınarak, sahil boyunca kesintisiz yaya akışı sağlanacak. Tramvay ve füniküler sistemleri, bir süre daha çalışmaya devam edecek. Vatandaşların Taksim, Eminönü, Beşiktaş bölgelerine ulaşımını sağlamak amacıyla ring seferleri başlatılacak. Ayrıca bölgeden geçen otobüs sayısı arttırılacak.

Son durumla ilgili konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ünden Nazan Aydın, "Bu çalışmadan dolayı herhangi bir mağduriyet kesinlikle yaşanmayacak. Beşiktaş ve Eminönü iskelelerinden aynı saatlerde seferler devam edecek. Sefer saatlerinde herhangi bir değişiklik ve aksama olmayacak. Herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Halkımıza en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Çalışma süresince, Şehir Hatları AŞ, Kadıköy-Kabataş, Kabataş- Adalar ve Uğramalı Boğaz Hattı seferlerinde Kabataş İskelesi yerine Şehir Hatları'nın kullandığı Beşiktaş ve Eminönü iskelelerini, İDO AŞ, Kadıköy-Kabataş, Kabataş-Adalar seferlerinde Kabataş iskelesi yerine İDO'nun kullandığı Beşiktaş ve Yenikapı iskelelerini kullanacak.

Ayrıca, Dentur Avrasya Kooperatifi'ne bağlı işletmeciler, Kabataş-Üsküdar seferlerini Kabataş İskelesi yerine Dentur Avrasya'nın kullandığı Beşiktaş iskelesinden, BUDO AŞ, Kabataş-Bursa seferlerini gerekli izinlerin alınması kaydıyla Eminönü Katip Çelebi iskelesinden yapacak.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×