İzmir'deki yolsuzluk operasyonu

- Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesini zarara uğratarak haksız kazanç elde ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 30 şüpheliden 10'u tutuklandı

İzmir'deki yolsuzluk operasyonu
04 Ekim 2016 Salı 14:54

İZMİR (AA) - Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde "yolsuzluk yapıldığı" iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada gözaltına alınan 30 şüpheliden 10'u tutuklandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Gasp Büro Amirliğince gözaltına alınan 30 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Zanlılardan 3'ü emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, 27'si İzmir Adliyesine sevk edildi. Şüphelilerden 10'u "edimin ifasına fesat karıştırmak, dolandırıcılık, resmi evrakta sahtecilik ve görevi ihmal" suçlarından tutuklandı, diğer şüpheliler ise serbest bırakıldı.

- Devleti zarara uğrattılar iddiası

Zanlıların, incelenen dosyalarda, alınmayan mal ve hizmetin alınmış gibi gösterilerek devleti yaklaşık 300 bin lira zarara uğrattıkları ve haksız kazanç elde ettikleri ileri sürüldü.

Örgütlü şekilde hareket ettikleri belirlenen zanlıların, ikamet ve iş yerlerinde arama yapan polis ekiplerinin yaklaşık 150 bin lira değerinde tıbbi cihaz bulduğu, hastaneden çalındığı değerlendirilen tıbbı cihaz ve malzemelere de el koyduğu öğrenildi.

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde "ihaleye fesat karıştırıldığı, yolsuzluk ve evrakta sahtecilik yapıldığı" bilgisi üzerine başlatılan soruşturma kapsamında haklarında yakalama kararı bulunan 33 kişiden 30'u eş zamanlı operasyonla yakalanmış, gözaltına alınanlar arasında hastanede müdür ve müdür yardımcılarının da bulunduğu belirtilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×