İzmir'deki cinayet davası

- Buca ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, Nermin Akçay'ın birlikte yaşadığı kişi tarafından öldürülmesine ilişkin davanın görülmesine devam edildi - Davada, iddia makamına mütalaasını hazırlaması için süre verildi

İzmir'deki cinayet davası

İZMİR (AA) - Buca ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Nermin Akçay'ı bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen sanığın yargılandığı dava, savcının mütalaasını hazırlaması için ertelendi.

İzmir 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, müebbet hapis cezası istenen tutuklu sanık Ali İleri ve tarafların avukatları katıldı.

Sanık Ali İleri, Nermin Akçay'la ilişkisi olduğunu ileri sürdüğü Serkan isimli şahsın tanık olarak duruşmada dinlenmesini talep ederek, "Bunların ilişkisini avukatım müracaatta bulunarak mesaj içeriklerini çıkarttıktan sonra öğrendim." dedi.

Sanığın avukatı Ayşe Ayaz da müvekkilinin, hayatını kaybeden Nermin Akçay'ın başka biriyle ilişkisinin olduğunu mesajların ortaya çıkmasınının ardından öğrendiğini belirterek, bu kişinin tanık olarak dinlenmesini istediklerini söyledi.

Akçay ailesinin avukatı Burcu Bünül ise, tanık olarak dinlenmesi talep edilen kişinin olayla ilgili bilgisinin olmadığını, dinlenmesinin yargılamaya katkısının olmayacağını kaydetti.

Mahkeme heyeti, sanık tarafının Serkan isimli kişinin dinlenmesi talebinin, yargılamaya katkı sağlamayacağı gerekçesiyle reddine, Ali İleri'nin tutukluluğunun devamına, ayrıca iddia makamına mütalaasını hazırlaması için bir sonraki celseye kadar süre verilmesini kararlaştırarak duruşmayı erteledi.

Duruşma sonrası Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri, öldürülen Nermin Akçay'ın yakınlarının da katılımıyla basın açıklaması yaptı.

Nermin Akçay'ın kız kardeşi Şerife Çakmak yaptığı açıklamada, kız kardeşinin 34 bıçak darbesiyle kasten öldürüldüğünü, iki yeğeninin yetim kaldığını belirterek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın bu davaya sahip çıkması gerektiğini söyledi.

- Olay

Buca ilçesinde geçen 8 Mart'ta, Karabağlar Polis Merkezi'ne teslim olan Ali İleri, birlikte yaşadığı Nermin Akçay'ı bıçaklayarak öldürdüğünü söylemişti.

İleri ifadesinde, otomobilinin satışından gelen paradan 5 bin liralık miktarın kaybolması üzerine Nermin Akçay hakkında hırsızlık suçlamasıyla polis merkezine başvurduğunu, bu nedenle aralarında husumet oluşan Akçay'ı tartışma sırasında bıçaklayarak öldürdüğü anlatmıştı.

Ali İleri hakkında "kasten adam öldürme" suçundan müebbet hapis istemiyle dava açılmıştı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×