İzmir'deki cinayet davası

- 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, birlikte yaşadığı kadını bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla müebbet hapis istenen sanığın tutukluluğunun devamına karar verildi

İzmir'deki cinayet davası

İZMİR (AA) - Buca ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde birlikte yaşadığı Nermin Akçay'ı bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla müebbet hapsi istemiyle yargılanan sanığın tutukluluğunun devamına karar verildi.

İzmir 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Ali İleri, Nermin Akçay'ın annesi Sevim Akçay, oğlu Muzaffer Kadı ve taraf avukatları katıldı.

Kimlik tespitinin ardından duruşma, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile (SEGBİS) kayıt altına alındı.

Sevim Akçay, kızının öldürüldüğü gün yanında olmadığını fakat sanık ve kızının birlikte yaşadığı eve zaman zaman gittiğini, kavga ettiklerine şahit olduğunu belirterek sanığın cezalandırılmasını istedi.

Tanık olarak dinlenen maktulenin kardeşi Yaşar Akçay, kız kardeşinin tuttuğu evin kirası konusunda yardım ettiklerini, sanığın kardeşiyle ilk tanıştığında eşinden boşandığını ancak evli olduğunun sonradan ortaya çıktığını ifade etti.

Akçay, "Sanığın çok yalan konuştuğunu öğrendiğimizde, Nermin'e ayrılması konusunda tavsiyelerde bulunduk. Kardeşim, sanıktan ayrılmak istediği zaman ise bana, 'Ali'den ayrılmak istiyorum ama beni ölümle tehdit ediyor.' şeklinde serzenişte bulundu. Onunla görüşmek istemediği için karakola giderek, kardeşimi hırsızlıkla suçladı. Olay günü ise sanık, yeğenimin evden çıktığını görünce kapıyı zorlayarak içeri girmiş. Bu bilirkişi raporlarında da mevcut." dedi.

Hatice Tekin ise tanık olarak verdiği ifadede, Nermin Akçay'ın başka bir erkekle ilişkisinin olmadığını ve sanığın maktuleyi ölümle tehdit ettiğini iddia etti.

Mahkeme Başkanı Çiğdem Kurutan, sanığın tutukluluk halinin devamına ve tanıkların dinlenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

Duruşma sonrası Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri basın açıklaması yaptı.

- Olay

Buca ilçesinde geçen 8 Mart'ta, birlikte yaşadığı Nermin Akçay'ı bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen Ali İleri, Karabağlar Polis Merkezi'ne teslim olmuştu.

İfadesinde, bir süre önce sattığı otomobilinin parasını evde tuttuğunu, bu paradan 5 bin liranın kaybolması üzerine Nermin Akçay hakkında hırsızlık suçlamasıyla polis merkezine başvurduğunu anlatan İleri'nin, aralarında husumet oluşan Akçay'ı, çıkan tartışmada bıçaklayarak öldürdüğü öne sürmüştü.

Soruşturma savcısı, Ali İleri hakkında "kasten adam öldürme" suçundan müebbet hapis istemiyle dava açmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×