İtalya’daki tren kazası

- Kazada hayatını kaybedenlerin sayısının 23 olduğu açıklandı

İtalya’daki tren kazası

ROMA (AA) - İtalya’nın güneydoğusundaki Puglia bölgesinde meydana gelen tren kazasında daha önce 27 olarak duyurulan ölü sayısı, yetkili kurumlarca 23 olarak düzeltildi.

Puglia bölgesinin başşehri olan Bari kentinin kuzeyindeki Andria ve Corata yerleşim yerleri arasındaki mevkide iki trenin yerel saatle 11.00 sularında çarpışmasıyla yaşanan kazada yaşamını yitirenlerin toplam sayısı revize edildi.

Kazanın meydana geldiği Barletta Andria Trani ilinin valisi Clara Minerva düzenlediği basın toplantısında, daha önce basına 27 olarak yansıyan ölü sayısını revize ederek, "Enkazda başka kimsenin cesedi bulunmadı. Enkazdan cansız bedenleri çıkarılanların sayısı 23’tür." dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Graziano Delrio da parlamentonun üst kanadı Senato’da yaptığı kazayla ilgili bilgilendirme konuşmasında ölü sayısını 23 olarak teyit etti. Delrio, hükümetin yatırımlarıyla demiryolunda seyahat güvenliğini artıracağını belirtti.

İtalyan basınına da yansıyan haberlerde 23 ölünün dışında 52 kişinin yaralandığı, bunlardan 8’inin durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Bu arada, kaza mahallinde itfaiye erlerinin arama-kurtarma çalışmaları sona ererken, enkaz kaldırma çalışmalarının da tamamlandığı aktarıldı. Enkaz kaldırma çalışmaları sırasında trenlerin her ikisinin de kara kutularına ulaşıldığı buradaki bulguların kazanın nasıl meydana geldiğini açığa çıkaracağı belirtildi.

Öte yandan, İtalyan parlamentosunun alt kanadı Temsilciler Meclisi’nde bugün yapılan oturumda, kazada hayatını kaybedenler anısına saygı duruşunda bulunuldu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×