İtalya Başbakanı Renzi'den Yıldırım'a taziye telefonu

- Başbakan Yıldırım ile telefonda görüşen İtalya Başbakanı Renzi, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı nedeniyle taziye ve dayanışma dileklerini iletti - Yıldırım, görüşmede, Türkiye'nin terörizme verdiği mücadeleye bütün ülkelerin samimi destek vermesi gerektiğini belirtti

İtalya Başbakanı Renzi'den Yıldırım'a taziye telefonu
30 Haziran 2016 Perşembe 14:04

ANKARA (AA) - Başbakan Binali Yıldırım ile telefonda görüşen İtalya Başbakanı Matteo Renzi, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı nedeniyle taziye ile dayanışma dileklerini iletti.

Başbakanlık Basın Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Yıldırım, İtalya Başbakanı Renzi ile telefonda görüştü. Görüşmede, Renzi, Atatürk Havalimanı'ndaki saldırı nedeniyle İtalya hükümeti ve halkı adına taziye ile dayanışma dileklerini belirtti.

Renzi'ye dilekleri için teşekkür eden Başbakan Yıldırım da Türkiye'nin terörizmin her türüyle kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğini, bu mücadeleye bütün ülkelerin samimi destek vermesi gerektiğini ifade etti.

İkili ilişkiler ve bölgesel gelişmelerin de ele alındığı telefon görüşmesinde Yıldırım ve Renzi, ileriki dönemde bir araya gelerek, Türkiye-İtalya iş birliğine ivme kazandırılması konusunda mutabık kaldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×