İstanbul'daki terör saldırısı

İstanbul'daki terör saldırısı

AFYONKARAHİSAR (AA) - İstanbul Vezneciler'de düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memuru Yaşar Özlem'in Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde annesine ait eve Türk bayrağı asıldı.

Şehit Yaşar Özlem'in babasını küçük yaşta kaybettiği ve annesi Kezban Koç ile İstanbul'da yaşadığı öğrenildi. Özlem'in Sandıklı ilçede annesine ait eve Sandıklı Belediyesince dev Türk bayrağı asıldı.

Belediye Başkanı Mustafa Çöl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugün ilçeye şehit ateşi düştüğünü söyledi.

"Çok sevdiğimiz kardeşimizi ve kıymetli öğrencimi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum" diyen Çöl, "Cenab-ı Allah mekanını cennet eylesin Peygamber Efendimize komşu eylesin, annesine de sabırlar ihsan eylesin." dedi.

Sandıklılılar olarak çok üzgün olduklarını belirten Çöl, şöyle konuştu:

"Şehidimizi geçen hafta görmüştüm. Bir rahatsızlığından dolayı raporluydu. İlçeden 3-4 gün önce görev yeri İstanbul'a tekrar gitti. Şehit 1 yıllık polis memuruydu. Polis olmadan önce ve polis olduktan sonra görüşmemiz devam etti. Görevini hakkıyla yerine getiren bir kardeşimizdi. Polis olmaktan çok mutluydu. Cenab-ı Allah sevdiği kullarını yanına erken alır derler. Genç yaşta şehit oldu. Cenab-ı Allah mekanını cennet eylesin."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×