İstanbul'daki terör saldırısı

- İÜ Rektörü Prof. Dr. Ak: - "Üniversitemiz personeli Esra Tekin, Vezneciler'deki hain bombalı saldırıda hayatını kaybetmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve İstanbul Üniversitesi mensuplarına başsağlığı dileriz."

İstanbul'daki terör saldırısı

İSTANBUL (AA) - İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Vezneciler'deki terör saldırısında üniversite personeli Esra Tekin'in de hayatını kaybettiğini belirterek, "Merhumeye Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve İstanbul Üniversitesi mensuplarına başsağlığı dileriz." açıklamasında bulundu.

Prof. Dr. Ak, üniversitenin internet sitesinde, "Terörü Lanetliyoruz" başlığıyla yayımlanan açıklamasında, üniversite personeli Esra Tekin'in Vezneciler'deki hain bombalı saldırıda hayatını kaybettiğini açıkladı.

"Merhumeye Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve İstanbul Üniversitesi mensuplarına başsağlığı dileriz." ifadesini kullanan Ak, şunları kaydetti:

"Vatanın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği ile ülkemizin, öğrencilerimizin huzuru ve geleceği uğruna İstanbul Üniversitesi’nde görev yapmaya giden polislerimize Ramazan ayının 2. gününde haince bombalı bir saldırı düzenlenmiştir. Saldırıda 7 polisimiz şehit olmuş, 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, aralarında İstanbul Üniversitesi mensuplarımızın da bulunduğu 36 kişi yaralanmıştır. Bu menfur saldırıyı lanetliyor, şahsım başta olmak üzere tüm İstanbul Üniversitesi mensupları adına kahraman şehitlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×