İstanbul'daki terör saldırısı

- Cumhurbaşkanı Erdoğan: - "Mübarek ramazan ayının ikinci gününde, İstanbul'un kalabalık bir semtinde, cadde ortasında gerçekleştirilen bu menfur saldırının faillerinin hiçbir kutsallarının olmadığı ortadadır. Türkiye, ahlakı olmayan, kan ve acıyla beslenen bu terör canavarına asla boyun eğmeyecektir" - "Bugüne kadar pek çok defa canlı bomba, bombalı araç, çukurlara ve akla gelen her yere döşenen tuzaklı patlayıcılarla yapılan saldırılara maruz kalan Türkiye, terör karşısındaki dik duruşundan taviz vermeyeceğini, terörle mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini tüm dünyaya göstermiştir. Vezneciler'deki patlama da sonuç vermeyeceği kesinlikle bilinen, hiçbir fikre, hiçbir inanca hizmet etmesi mümkün olmayan, sadece kan dökme amaçlı bir saldırıdan başka bir şey değildir" - "Türkiye, bugüne kadar hiçbir şehidinin kanını yerde koymamış bir devlettir. Bu saldırının failleri de döktükleri kanın bedelini mutlaka misliyle ödeyeceklerdir"

İstanbul'daki terör saldırısı

İSTANBUL (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mübarek ramazan ayının ikinci gününde, İstanbul'un kalabalık bir semtinde, cadde ortasında gerçekleştirilen menfur saldırının faillerinin hiçbir kutsallarının olmadığının ortada olduğunu belirterek, "Türkiye, ahlakı olmayan, kan ve acıyla beslenen bu terör canavarına asla boyun eğmeyecektir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Vezneciler'de meydana gelen terör saldırısına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Vezneciler'de 7 polis ve 4 sivil vatandaşın şehit olmasına, ayrıca yaralanmalara sebep olan bir bombalı saldırı meydana geldiğini belirten Erdoğan, saldırıda şehit olanlara rahmet, yakınlarına ve tüm millete başsağlığı, yaralara da acil şifalar diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Mübarek ramazan ayının ikinci gününde, İstanbul'un kalabalık bir semtinde, cadde ortasında gerçekleştirilen bu menfur saldırının faillerinin hiçbir kutsallarının olmadığı ortadadır. Türkiye, ahlakı olmayan, kan ve acıyla beslenen bu terör canavarına asla boyun eğmeyecektir. Bugüne kadar pek çok defa canlı bomba, bombalı araç, çukurlara ve akla gelen her yere döşenen tuzaklı patlayıcılarla yapılan saldırılara maruz kalan Türkiye, terör karşısındaki dik duruşundan taviz vermeyeceğini, terörle mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Vezneciler'deki patlama da sonuç vermeyeceği kesinlikle bilinen, hiçbir fikre, hiçbir inanca hizmet etmesi mümkün olmayan, sadece kan dökme amaçlı bir saldırıdan başka bir şey değildir. Türkiye, bugüne kadar hiçbir şehidinin kanını yerde koymamış bir devlettir. Bu saldırının failleri de döktükleri kanın bedelini mutlaka misliyle ödeyeceklerdir. Vezneciler'deki terör saldırısını şiddetle kınıyor, bir kez daha şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyorum. Şehitlerimizin yakınlarının ve milletimizin başı sağ olsun."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×