İstanbul'da Yeditepe Huzur Uygulaması

İstanbul'da Yeditepe Huzur Uygulaması

İSTANBUL (AA) - İstanbul'un 39 ilçesinde geniş çaplı asayiş uygulaması yapıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünce "Yeditepe Huzur Uygulaması" adı verilen helikopter destekli uygulamaya asayiş, terörle mücadele, narkotik suçlarla mücadele, mali suçlarla mücadele, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, özel harekat, çevik kuvvet ve trafik ekiplerinin de aralarında olduğu 5 polis katıldı.

Uygulama kapsamında önceden belirlenen kişiler, araçlar ve iş yerlerinde arama gerçekleştirildi.

Polis ekipleri, şüpheli kişilerin kimliklerini Genel Bilgi Tarama (GBT) sistemi üzerinden kontrol etti, bu kişilerin üzerinde suç aleti arandı.

Şişli Kurtuluş Meydanı'nda araçlar ve şahıslar üzerinde yapılan uygulamada bir takside 2 tabanca, sustalı tabir edilen bıçak, kasatura ve sopa ele geçirildi. 4 şüpheliden biri araçtan inerek kaçarken, araçtaki 3 yolcu gözaltına alındı. Diğer yandan bir yabancı uyruklu şahıs pasaportu üzerinde olmadığı için gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı 5 bin personelin katılımıyla 39 ilçede gerçekleştirilen uygulamada, ele geçirilen malzemelerin Gayrettepe Asayiş Müdürlüğünde sergileneceği öğrenildi.

İstanbul genelinde eş zamanlı olarak yapılan uygulamanın bizzat İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan tarafından yönetildiği öğrenildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×