İstanbul ve Ankara'daki askeri kalkışmaya tepkiler

- İstanbul ve Ankara'daki askeri kalkışmaya, birçok ilde olduğu gibi İzmir'de de vatandaşlar tepki gösterdi - Türk bayraklarını alarak AK Parti il ve ilçe başkanlıkları önünde toplanan kalabalık slogan attı

İstanbul ve Ankara'daki askeri kalkışmaya tepkiler

İZMİR (AA) - İstanbul ve Ankara'daki askeri kalkışma üzerine, birçok ilde olduğu gibi İzmir'de de vatandaşlar sokaklara çıktı.

Altınyol üzerindeki AK Parti İl Başkanlığı, Basmane Meydanındaki AK Parti Konak İlçe Başkanlığı, Girne Bulvarı üzerindeki AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı ve diğer ilçe başkanlıkları önünde Türk bayraklarıyla toplanan çok sayıda vatandaş, kalkışmaya tepki gösterdi.

Vatandaşlar "Recep Tayyip Erdoğan", "Dik dur eğilme bu millet seninle" ve "Ya Allah Bismillah Allah'ü ekber" sloganları attı.

Gruptaki vatandaşlardan Halil Acun, Adnan Menderes'e yapılanın bir daha gerçekleşmesine izin vermeyeceklerini belirterek, "Bu millet 3-5 çapulcuya Tayyip Erdoğan'ı bırakmayacak" dedi.

Kalabalığa katılım sürekli artarken, yoldan geçen araçlar ise gruba korna çalarak destek verdi.

Bu arada sosyal medya üzerinden yapılan çağrı üzerine, il ve ilçe başkanlığı önünde toplanan vatandaşlar, kentin simgesi Saat Kulesi'nin bulunduğu Konak meydanına hareket ettiler.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×