İstanbul ve Ankara'da FETÖ'den darbe girişimi

-Yıldız Teknik Üniversitesi: - "Ulusumuzun, malum yapı tarafından yürütülen bu hain saldırıya cumhuriyetin değerlerini temel alarak ve koruyarak karşı koyacağından kimsenin kuşkusu olmamalıdır"

İstanbul ve Ankara'da FETÖ'den darbe girişimi

İSTANBUL (AA) - Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul ve Ankara'daki darbe girişimini kınadı.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, bu akşam yaşanan ve malum terör örgütü tarafından düzenlenen darbe girişiminin ve "darbeci bozuntuları"nın üniversite olarak lanetlendiği belirtildi.

Türkiye'nin birlik ve beraberliğini tehdit eden ve sadece kendi ajandasına hizmet eden bu vatan hainlerinin tüm çabalarının, Türk milletinin sağlam iradesi karşısında bertaraf olacağı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Konunun esası, Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığına, bütünlüğüne ve birliğine kasteden malum yapı tarafından bir kez daha tekrarlanan hain, sinsi ve şerefsizce bir girişimdir. Fitne, zulüm ve kanla beslenen bu zihniyet, Türkiye'yi çatışma ortamına sürüklemek istemekte, demokrasiyi, refah arayışını ve toplumsal barışı yok etmeye çalışmaktadır. Kendi halkına silah sıkacak kadar gözü dönmüş vatanı ve kıblesi belli olmayan bu hainlerin hesap verme zamanı gelmiştir. Ulusumuzun, malum yapı tarafından yürütülen bu hain saldırıya cumhuriyetin değerlerini temel alarak ve koruyarak karşı koyacağından kimsenin kuşkusu olmamalıdır."

Açıklamada, milletin tarihten gelen onurlu duruşunu bir kez daha göstereceği, sokaklarda kenetlenerek ve tüm değerlerine sahip çıkarak terör örgütü destekli bu darbe girişimine en büyük tokadı atacağı aktarıldı.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfından (TGTV) yapılan açıklamada da seçilmiş hükümete karşı yapılan darbe girişiminin Türkiye'ye ve millete yapılmış bir ihanet olduğu belirtilerek, "Milletimizin birliği ve beraberliğine karşı yapılan bu ihanet şebekesine karşı halkımızı ve gönüllü kuruluşlarımızı seçilmiş hükümete destek olmaya davet ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×