İstanbul ve Ankara'da FETÖ'den darbe girişimi

- Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1) - "Şu anda yapılan hareket bir ihanet hareketidir, bir ayaklanma hareketidir ve bu vatana ihanet hareketinin bedelini de tabii çok ağır ödeyecekler. Bunu bir defa peşinen söyleyeyim. Yani burada milletin oylarıyla iş başına gelmiş olan bir hükümete, milletin oylarıyla iş başına gelmiş, anayasanın ifadesiyle 'başkomutan' olarak Tayyip Erdoğan'ı hazmedememeleri... Bu iş onlar için bir bitiş olmayacak" - "Şu anda biliyorsunuz ağustos başında Yüksek Askeri Şura var. Yüksek Askeri Şura'nın öncesinde böyle bir adımın atılmış olması manidardır. Çünkü birileri ne olacağını çok iyi kestirdi, çok iyi biliyorlardı, onun için de böyle bir adımı attılar. Ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye eski Türkiye değil. Yeni Türkiye'nin davranış biçimleri çok daha farklıdır"

İstanbul ve Ankara'da FETÖ'den darbe girişimi

İSTANBUL (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda yapılan hareket bir ihanet hareketidir, bir ayaklanma hareketidir ve bu vatana ihanet hareketinin bedelini de tabii çok ağır ödeyecekler." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde düzenlediği basın toplantısında, bugün öğleden sonra Silahlı Kuvvetler'in içinde bir hareketlilik olduğunu söyledi.

Bu hareketlilik sonucunda, Türk Silahlı Kuvvetler'in içerisindeki bir azınlığın ülkenin birliğini, beraberliğini, bütünlüğünü hazmedemeyen, milletin birliğini, beraberliğini kabullenemeyen bu grubun, çok daha önceden söylediği gibi Paralel Devlet yapılanmasının ta kendisi olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bu yapılanma 40 yıllık bir sürecin neticesinde Silahlı Kuvvetlerimizin içinde de Emniyet Teşkilatımızda da devletin diğer kurumlarında da kendine yer buldu. Her türlü kılığa, kılıfa girerek bugünlere kadar geldi. Şu anda yapılan hareket bir ihanet hareketidir, bir ayaklanma hareketidir ve bu vatana ihanet hareketinin bedelini de tabii çok ağır ödeyecekler. Bunu bir defa peşinen söyleyeyim. Yani burada milletin oylarıyla iş başına gelmiş olan bir hükümete, milletin oylarıyla iş başına gelmiş, anayasanın ifadesiyle 'başkomutan' olarak Tayyip Erdoğan'ı hazmedememeleri. Bu iş onlar için bir bitiş olmayacak. Onlar hangi yola başvurursa başvursunlar şunu bilmelerini özellikle bilmelerini istiyorum ki, biz bu yola, bu kutlu davaya başımızı koymuşuz. Buraya biz canımızla, kefenimizle bu yola çıkmışız. Ve şer olanda hayır vardır hareketle de eninde sonunda şu anda bu çıkış, bu hareket, bir lütfu tertemiz olması gereken, temizlenmesine vesile olacak olan bir harekettir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ağustos başında Yüksek Askeri Şura'nın yapılacağını hatırlatarak, "Yüksek Askeri Şura öncesinde böyle bir adımın atılmış olması manidardır. Çünkü, birileri ne olacağını çok iyi kestirdiler, çok iyi biliyorlardı, onun için de böyle bir adımı attılar. Ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye eski Türkiye değil. Yeni Türkiye'nin davranış biçimleri çok daha farklıdır. Ve bu davranış biçimlerini kullanmak suretiyle biz bu adımı atıyoruz." dedi.

"Şu anda şu çatısı altında bulunduğumuz Yeşilköy Atatürk Havalimanı, işte şurada kısa bir süre önce DAEŞ militanlarının, adeta işgaline uğramış ve burada onlarca insanı kaybetmiştik." diyen Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda şimdi de Paralel Devlet Yapılanması'nın bir işgalinin söz konusu olduğunu belirtti.

Erdoğan, "Atatürk Havalimanı'nın üzerinde F-16'lar uçuyor. Bu F-16'lar niye uçuyor. Biz bu F-16'ları niye aldık. Bunu biz düşmana karşı bu ülkeyi savunsun diye aldık. Şimdi ise bu F-16'ları uçuranlar, uçurmaya muktedir olduğunu zannedenler, düşünebiliyor musunuz? Şu anda bu havalimanına normal yolcuların inmesine, kalkmasına bile müsaade etmemek üzere bunu yapıyor ve Cumhurbaşkanını da bir taraftan tehdit ediyor." diye konuştu.

(Sürecek)Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×