İstanbul ve Ankara'da FETÖ'den darbe girişimi

- Başbakan Yıldırım: - "Şu andan itibaren Ankara semalarında, MİT'in üzerinde, Meclisin üzerinde, Cumhurbaşkanlığının, Başbakanlığın üzerinde, kritik bölgelerin üzerinde uçuş yapan her türlü askeri helikopter ve uçak füzeyle indirilecektir" - "Hiçbir tereddüte yer vermeden demokrasiye karşı yapılan bu girişimin asla ve asla başarılı olamayacağını ve milletimizin ülkesine, demokrasisine, milli iradeye sahip çıktığını şu anda da görüyoruz. İstanbul, Ankara sokaklar doldu taştı, tankların üzerine çıkıldı, tanklardakiler etkisiz hale getirildi, köprülerde yapılan engellemelere karşı halk akın akın yürüyor, dolayısıyla halkın gücünün önünde hiçbir güç duramaz, bunu bilmeleri lazım" - "Bu çılgınlar ne kadar kısa sürede bu işten vazgeçerlerse başlarına gelecek bela, sıkıntı ve ceza bir ölçüde hafifleyebilir ama bu konuda hala ısrar etmeye devam ederlerse artık bunun sonucuna da katlanacaklardır" - "Vatandaşımıza çok teşekkür ediyorum. Siyasi partilerimize çok teşekkür ediyorum. Herkes demokraside, halkın birliğinde, ülkenin bekasında bir araya gelmiştir. Ülkesine sahip çıkmıştır ve sahip çıkmaya devam edecektir. İşte bakın İzmir'e, işte bakın Ankara'ya, işte bakın İstanbul'a akın akın insanlar gecenin yarısını geçmiş olmasına rağmen sokaklardadır. Ülkesine, milletine, hükümetine sahip çıkmak için her türlü görevi fedakarca olağanüstü bir gayretle gerçekleştirmektedir"

İstanbul ve Ankara'da FETÖ'den darbe girişimi

ANKARA (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, "Şu andan itibaren Ankara semalarında, MİT'in üzerinde, Meclis'in üzerinde, Cumhurbaşkanlığının, Başbakanlığın üzerinde, kritik bölgelerin üzerinde uçuş yapan her türlü askeri helikopter ve uçak füzeyle indirilecektir." dedi.

A Haber canlı yayınında açıklamalarda bulunan Yıldırım, "Bu alçakça terör girişimini bu darbeci bozuntularının hesabını göreceğiz." diyerek, milletin sokakta olduğunu ve demokrasiye sahip çıktığını ifade etti.

Yıldırım, "İnsanların üzerine, polisin ve askerin üzerine acımasızca mermiler bırakan, bombalar bırakan bu çeteyi çökertmek boynumuzun borcudur. Bir ikincisi bir duyurum oluyor. Bunu lütfen özellikle vatandaşlarımıza duyurmanızı istiyorum. Ankara'da şu andan itibaren Ankara semalarında MİT'in üzerinde, Meclis'in üzerinde, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlığın üzerinde, kritik bölgelerin üzerinde uçuş yapan her türlü askeri helikopter ve uçak füzeyle indirilecektir. Dolayısıyla hava sahası Ankara bölgesinde kapatılmıştır. Bu bilinmelidir, gereği yapılacak dolayısıyla bu andan itibaren bu bölgede uçuş yapanlar, dost uçuşu yapanların hasmahane uçuş kabul edilecektir." diye konuştu.

Başkomutanın, bu ülkenin Cumhurbaşkanı olduğunu vurgulayan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Cumhurbaşkanımız da çok net bir şekilde, hiçbir tereddüte yer vermeden demokrasiye karşı yapılan bu girişimin asla ve asla başarılı olamayacağını ve milletimizin ülkesine, demokrasisine, milli iradeye sahip çıktığını şu anda da görüyoruz. İstanbul, Ankara sokaklar doldu taştı, tankların üzerine çıkıldı, tanklardakiler etkisiz hale getirildi, köprülerde yapılan engellemelere karşı halk akın akın yürüyor, dolayısıyla halkın gücünün önünde hiçbir güç duramaz, bunu bilmeleri lazım. Bu çılgınlar ne kadar kısa sürede bu işten vazgeçerlerse başlarına gelecek bela, sıkıntı ve ceza bir ölçüde hafifleyebilir ama bu konuda hala ısrar etmeye devam ederlerse artık bunun sonucuna da katlanacaklardır."

- "Vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum"

Vatandaşlara yönelik mesajı sorulan Başbakan Yıldırım, "Vatandaşımıza çok teşekkür ediyorum. Siyasi partilerimize çok teşekkür ediyorum. Herkes demokraside, halkın birliğinde, ülkenin bekasında bir araya gelmiştir. Ülkesine sahip çıkmıştır ve sahip çıkmaya devam edecektir. İşte bakın İzmir'e, işte bakın Ankara'ya, işte bakın İstanbul'a akın akın insanlar gecenin yarısını geçmiş olmasına rağmen sokaklardadır. Ülkesine, milletine, hükümetine sahip çıkmak için her türlü görevi fedakarca olağanüstü bir gayretle gerçekleştirmektedir." sözlerine yer verdi.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×