İstanbul ve Ankara'da FETÖ'den darbe girişimi

- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Allah'ın izniyle sizin desteğinizle bu çapulculara pabuç bırakmayacağız" - Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Türkiye Cumhuriyeti'nin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı'nın talimatıyla, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Başkomutanı, Başbakanı ve hükümetimiz dimdik ayaktadır"

İstanbul ve Ankara'da FETÖ'den darbe girişimi

SAMSUN (AA) - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, askeri kalkışma girişimine ilişkin "Allah'ın izniyle sizin desteğinizle bu çapulculara pabuç bırakmayacağız." dedi.İstanbul ve Ankara'da bir grup askerin darbe girişimine tepki göstermek için Samsunlular Cumhuriyet Meydanı'na akın etti. Binlerce kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla "Recep Tayyip Erdoğan" sloganı attı.
Samsun'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da meydana gelerek polise ait TOMA'nın üzerinden halka seslendi. Bakan Çavuşoğlu, bir grup askerin darbe girişimde bulunduğunu söyledi.
"Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz ve milletimiz olarak dimdik ayaktayız." diyen Çavuşoğlu, "Allah'ın izniyle sizin desteğinizle bu çapulculara pabuç bırakmayacağız. Milletin iradesini, milletin egemenliğini sonuna kadar muhafaza edeceğiz. Bu paralel çetelere bugüne kadar nasıl prim vermediysek bundan sonra da prim vermeyeceğiz. Ve bunu yapanlardan hesabını soracağız." dedi.
Çavuşoğlu, "Biz Allah'tan ve milletten başka kimseden emir almayız, hiç kimseden de korkmayız. Samsunlu vatandaşlarımıza da demokrasiye sahip çıktıkları için çok teşekkür ediyoruz." ifadesini kullandı.
Bakan Kılıç ise, bir grup hainin, milletin iradesine karşı darbe girişiminde bulunduğunu kaydetti. Bakan Kılıç, şunları kaydetti:
"Türkiye Cumhuriyeti'nin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanın talimatıyla, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Başkomutanı, Başbakanı ve hükümetimiz dimdik ayaktadır. Allah'tan başka kimseye hesap vermeyiz. Asla bizi yıldıramazlar. Allah hepinizden razı olsun."
Konuşmanın ardından bakanlar, bir vatandaşın verdiği ve üzerinde "Recep Tayyip Erdoğan" yazan atkıyı birlikte takarak halkı selamladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×