İstanbul ve Ankara'da FETÖ'den darbe girişimi

- 2. Ordu Komutanı Huduti: - "Bu faaliyetlere katılan personelin derhal emir komuta zincirindeki görevlerine ve komutanlarının emrine girmelerini kendilerinin ve ülkemizin menfaatine olduğunu ikazen hatırlatıyorum"

İstanbul ve Ankara'da FETÖ'den darbe girişimi

MALATYA (AA) - 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, İstanbul ve Ankara'daki FETÖ darbe girişimine ilişkin "Bu faaliyetlere katılan personelin derhal emir komuta zincirindeki görevlerine ve komutanlarının emrine girmelerini kendilerinin ve ülkemizin menfaatine olduğunu ikazen hatırlatıyorum." ifadelerini kullandı.

Huduti, yazılı açıklamasında, 2. Ordu bünyesindeki bütün birliklerin kışlalarında ve emir komuta zinciri dışında bir faaliyet içerisinde olmadığını bildirdi.

Milli irade ve emir komuta zinciri dışında yapılmak istenenleri demokrasi ve millete karşı yapılmış hukuksuz bir faaliyet olarak değerlendirdiğini vurgulayan Huduti, şunları kaydetti:

"Bu faaliyetlere katılan personelin derhal emir komuta zincirindeki görevlerine ve komutanlarının emrine girmelerini kendilerinin ve ülkemizin menfaatine olduğunu ikazen hatırlatıyorum. Aziz milletimizin, sağ duyu ve itidal ile görevini yapan personelimize desteklerini sürdürmelerini temenni ediyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×