İstanbul ve Ankara'da FETÖ'den darbe girişimi

- İstanbul Valisi Şahin: - "3. zırhlı birlikler de bu darbeye teşebbüs eden, anayasal suç işleyen gruba karşı operasyon yapmak üzere kışlalarından çıkıyorlar şu anda"

İstanbul ve Ankara'da FETÖ'den darbe girişimi

İSTANBUL (AA) - İstanbul Valisi Vasip Şahin, "3. zırhlı birlikler de bu darbeye teşebbüs eden, anayasal suç işleyen gruba karşı operasyon yapmak üzere kışlalarından çıkıyorlar şu anda." dedi.

Bir televizyon kanalında canlı yayına katılan Şahin, İstanbul Valiliği'ne yönelik girişim olup olmadığına yönelik soruya, "Öyle bir şey olduysa da püskürtüldü. Şu anda valilikte öyle bir durum söz konusu değil. İstanbul genelinde de güvenlik kuvvetlerimiz, askerimiz, polisimiz birlikte bu güruha karşı, askeriye içerisindeki ufak bir gruba karşı her türlü tedbiri önlemi alıyorlar." yanıtını verdi.

"Hatta şu kadarını ifade edeyim. 3. zırhlı birlikler de bu darbeye teşebbüs eden, anayasal suç işleyen gruba karşı operasyon yapmak üzere kışlalarından çıkıyorlar şu anda ve gerekirse daha fazla da görev alacaklar." diyen Vali Şahin, güvenlik kuvvetlerinin gerekli tedbirleri aldığını, yer yer müdahale edildiğini ve tutuklamalar yapıldığını vurguladı.

Vali Şahin, şunları kaydetti:

"Özellikle kahraman vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum ben. Büyük bir duyarlılıkla ülkenin rejimini, ülkenin düzenini, istikrarını koruma noktasında güvenlik kuvvetlerimize son derece yardımcı oluyorlar. Ben kendilerine özellikle teşekkür ediyorum. Şundan emin olunsun ki bu ülke çok büyük başka badireler atlatmıştır, bunları da çok rahat atlatacaktır. Vatandaşımız bu konuda emin olsun, endişe içinde olmasın. Devletimizin güvenlik güçlerini desteklemeye devam etsin. Bu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin içerisinde olmadığı, emir komuta zinciri içinde yapılmayan bir harekettir. Biz, şu anda 1. Ordu Komutanımızla beraber olayları koordine ediyoruz. 3. Zırhlı birlikleri buraya doğru hareket etti. Gerektiğinde doğrudan operasyona girecekler. "

Gözaltına alınan askerlerle ilgili de Şahin, "Oluyor zaman zaman. Daha da bu artacak. Nokta nokta söyleyebilecek durumda değilim ama her yerde bu suç şebekesine karşı devletimizin kanunlarının gerektirdiği işlemler yapılmaktadır. Bu kadarının bilinmesi yeterlidir." diye konuştu.

Vatandaşların tepkisine ilişkin de Vali Şahin, "Vatandaşlar her yerde tüm semtlerde ayağa kalkmış durumdalar. Herkes sokakta ve devletinin yanında. Vatandaşımız gerçekten takdire şayan bir refleks göstermiştir, özellikle teşekkür ediyoruz." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×