İstanbul ve Ankara'da FETÖ'den darbe girişimi

-Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den vatandaşa çağrı: -"Bugün milletimizin hukukunu korumak için üzerimize düşeni yapmak en büyük vecibedir" -"Milletimizin manevi rehberleri olarak her türlü kanun ve hukuk dışı girişimlere karşı milletimizle beraberiz. Hepinizi özgürlüğün simgeleri olan minarelerimizden halkımıza bu büyük ihanete şiddete başvurmadan karşı koymaya davet ediyorum"

İstanbul ve Ankara'da FETÖ'den darbe girişimi

ANKARA (AA) - Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, vatandaşları şiddete başvurmadan bu kalkışmaya karşı koymaya davet etti.

AA muhabirinin Diyanet İşleri Başkanlığından aldığı bilgiye göre, Görmez'in kalkışmaya karşı mesajı tüm imamlara kısa mesaj yoluyla gönderildi.

Mesajına "Din gönüllüsü kardeşim" ifadesini kullanarak başlayan Görmez, şu çağrıyı yaptı:

"Bugün milletimizin hukukunu korumak için üzerimize düşeni yapmak en büyük vecibedir. Ülkenin ve milletin birliğinin, huzur ve refahının ayaklar altına alınması, milli iradenin cebir ve şiddetle çiğnenmesi asla kabul edilemez.

Milletimizin manevi rehberleri olarak her türlü kanun ve hukuk dışı girişimlere karşı milletimizle beraberiz. Hepinizi özgürlüğün simgeleri olan minarelerimizden halkımıza bu büyük ihanete şiddete başvurmadan karşı koymaya davet ediyorum.

Bu gece minarelerin ışığı yanacak, salalar verilerek milletimiz hukukuna sahip çıkmaya davet edilecektir."

Görmez'in mesajı üzerine camilerden sala verilerek vatandaşlar meydanlara davet edildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×