İstanbul Valiliği'nin işgali güvenlik kamerasında

- FETÖ'nün darbe girişimi sırasında askerlerin İstanbul Valiliği'ne gelişi ve bir süre sonra polisler tarafından binanın geri alınması görüntüleri ortaya çıktı

İstanbul Valiliği'nin işgali güvenlik kamerasında
21 Temmuz 2016 Perşembe 23:11

İSTANBUL (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, askerlerin İstanbul Valiliği'ni işgali güvenlik kameralarına yansıdı.

Fatih'teki İstanbul Valiliği çevresindeki ve içindeki güvenlik kameraları tarafından kaydedilen görüntülerde, Cağaloğlu Yokuşu'ndan gelen askeri araçların, Ankara ile Hükümet Konağı caddelerinin kesiştiği noktada durduğu görülüyor.

Araçlardan inen silahlı askerlerin daha sonra yavaş bir şekilde, valiliğin Hükümet Konağı Caddesi'ndeki güvenlik kapısından bahçeye girişleri görüntülerde yer alıyor.

Kayıtlarda askerlerin daha sonra Kabul Salonu'nun kapısından içeri girmesi ve buraya açılan odaları dolaşması, bu sırada dışarıda bekleyen bir grup asker ile polisin konuşma yapması bulunuyor.

Bir süre sonra bir grup vatandaşın, valilik önüne doğru yürüdüğü güvenlik kameralarına yansıyor. Askerlerin, protestoya başlayan vatandaşlar tarafından valilik çevresinden uzaklaştırılması görüntülerde yer alıyor.

Kabul salonunda ellerinde silahlarla bekleyen iki askerin, kapının dışarıdan ittirilmesi üzerine geri çekilmesi ve içeri giren polislerin, bu iki askeri de valilik binasından dışarı çıkarmaları görüntülere yansıyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×