İstanbul il rotokolü iftarı

- 11. Cumhurbaşkanı Gül: - "İnanıyorum ki burada gösterdiğimiz bu beraberlik, bu kardeşlik sürecektir. Şüphesiz ki ramazan ayı dostluğun, kardeşliğin pekiştiği aylardır, toleransın arttığı, gösterildiği aylardır"

İstanbul il rotokolü iftarı
18 Haziran 2016 Cumartesi 23:03

İSTANBUL (AA) - 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Şüphesiz ki ramazan ayı dostluğun, kardeşliğin pekiştiği aylardır, toleransın arttığı, gösterildiği aylardır" dedi.

Abdullah Gül, Yenikapı Sahili'nde düzenlenen il protokolünün yer aldığı iftardaki konuşmasında, birlik ve beraberliğin önemini vurguladı.

"İnanıyorum ki burada gösterdiğimiz bu beraberlik, bu kardeşlik sürecektir." diyen Gül, ramazanın dostluğun, kardeşliğin pekiştiği, toleransın arttığı, gösterildiği ay olduğunu söyledi.

Türkiye'nin çevresinde savaşların ve üzücü olayların yaşandığına dikkati Çeken Gül, "İnanıyorum ki ramazanın ve bu güzel günlerin, burada yapılan duaların hürmetine, bu zorlukların hepsinin üstesinden gelinecektir. Memleketimizin geleceği inşallah daha iyi olacaktır. Bu vesileyle vatan için, millet için hayatını veren bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Onların aileleri, çocukları hepimizin baş tacıdır. Onların bugünlerde, hiçbir zaman unutulmamasının özellikle altını çiziyorum." diye konuştu.


- Törenden notlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenikapı Gösteri ve Miting Alanı'nda düzenlenen iftar programına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile katıldı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, eski Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ile sanat dünyasından Orhan Gencebay, Muazzez Ersoy, Hakan Peker, Emel Sayın, Yonca Evcimik'in de aralarında bulunduğu 3 bin 200 davetli katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 11. Cumhurbaşkanı Gül yan yana oturdu.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×