İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı

- CHP'li Meclis Üyesi Hacıalioğlu, Meclis Başkanlığına, 12 Eylül'de Alemdağ-Üsküdar hattında şort giymiş bir kadına yapılan saldırıyı hatırlatarak, İETT şoförlerinin acil ve adli vakalarda neler yapacakları konusunda nasıl bir eğitimden geçtiklerine ilişkin soru önergesi sundu

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı

İSTANBUL (AA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Esin Hacıalioğlu, 12 Eylül'de Alemdağ-Üsküdar hattında şort giymiş bir kadına yapılan saldırıyı hatırlatarak, İETT şoförlerinin acil ve adli vakalarda neler yapacakları konusunda nasıl bir eğitimden geçtiklerine ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'ne soru önergesi sundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi toplantısı, belediyenin Saraçhane'deki binasında yapıldı.

Esin Hacıalioğlu, 12 Eylül'de Alemdağ-Üsküdar hattında şort giymiş bir kadına yapılan saldırının toplumun her kesiminde nefretle karşılandığını belirterek, Meclis Başkanlığına konuya ilişkin bir soru önergesi sundu.

Önergede şunlar kaydedildi:

"İBB olarak canımızı, malımızı, namusumuzu emanet ettiğimiz İETT şoförlerimiz, acil ve adli vakalarda neler yapacakları konusunda nasıl bir eğitimden geçmişlerdir? Yaşanan acil ve adli vakada otobüs şoförü üst birimlerini bilgilendirmiş midir? Eğer üst birimlerini bilgilendirdi ise kendisi ve olayla ilgili nasıl bir çalışma yapılmıştır?"


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×