İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları

- İsrail güçleri, Yahudi takvimine göre yılbaşı olan Roş Aşana nedeniyle 17 Filistinliyi 15 gün süreyle Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırma kararı verdi ve Kudüs'te 18 Filistinliyi gözaltına aldı

İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları

KUDÜS (AA) - İsrail güçlerinin, Yahudi takvimine göre yılbaşı olan Roş Aşana nedeniyle 17 Filistinliyi 15 gün süreyle Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırma kararı verdiği ve Kudüs'te 18 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

Filistinli Tutukluların Aileleri Komitesi Başkanı Emced Ebu Asab, İsrail polisi ve istihbaratının Roş Aşana nedeniyle Yahudi yerleşimcilerin Aksa'ya girişlerini kolaylaştırmak için 17 Filistinliyi 15 gün süreyle Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırma kararı aldığını belirtti.

Ebu Asab, İsrail polisinin dün akşamdan bu yana Eski Şehir olarak bilinen Kudüs'ün sur içi bölgesinde 18 Filistinliyi gözaltına aldığını kaydetti.

İsrail, Roş Aşana nedeniyle pazar sabahından salı akşamına kadar Batı Şeria ve Gazze'den İsrail topraklarına girişleri kapatmıştı. Karar kapsamında Batı Şeria ve Gazze'de yaşayan Filistinliler ile burada çalışan işçilerin Tel Aviv'e girişi engellenmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×