İsrail'in cenazelerini alıkoyduğu Filistinliler

- İsrail'in naaşını 2 ay sonra teslim ettiği Filistinli gencin cenazesine sadece 15 kişinin katılmasına izin verildi

 İsrail'in cenazelerini alıkoyduğu Filistinliler

KUDÜS (AA) - İsrail'in naaşını 2 ay sonra teslim ettiği Filistinli gencin cenazesi, izin verilen 15 kişinin katılımıyla defnedildi.

Esirler Komitesi üyesi avukat Muhammed Mahmud, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail'in 2 aydan bu yana naaşını alıkoyduğu Filistinli Nesib Imran Ebu Meyzer'in (28) bu sabah yakınlarına teslim edildiğini belirterek, "İsrail polisi defin işlemi için cenaze törenine sadece 15 kişinin katılmasına izin verdi. Filistinlinin naaşı Doğu Kudüs'teki El-Mucahidin Kabristanında toprağa verildi." dedi.

Mahmud, İsrail güvenlik güçlerinin, naaşın tesliminden önce kabristanın etrafını çevrelediğini, giriş çıkışlara ve görüntü alınmasına da izin verilmediğini belirtti.

Görgü tanıkları ise Filistinlinin cenazesinin, İsrail askerleri tarafından oluşturulan yoğun güvenlik önlemleri arasında defnedildiğini kaydetti.

Ebu Meyzer, geçen eylül ayının sonlarında Kalendiya sınırında "bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu" iddiasıyla İsrail askerleri tarafından öldürülmüştü.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×