İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin Brüksel'de:

"Filistin ve İsrail arasında güven ortamı ve barış perspektifi sağlanmasının tek yolu doğrudan görüşme."

İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin Brüksel'de:

BRÜKSEL (AA) - İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, "Filistin ve İsrail arasında güven ortamı ve barış perspektifi sağlanmasının tek yolu doğrudan görüşme." dedi.

Rivlin, Brüksel temasları çerçevesinde AB Komisyon Başkanı Jean-Claude Juncker ve AB Dış Politika ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilci Federica Mogerini’yle görüşmesi sonrasında basına açıklamalarda bulundu.

İsrail ve Filistin toplumları arasında güveni sağlamanın çok önemli olduğunu belirten Rivlin, "İsrail'in Filistinlilerle yaşadığı anlaşmazlık büyük bir trajedi. Şu an için kalıcı bir anlaşmayı sağlayamazsak bile güveni arttırmak konusunda etkin olmalıyız." diye konuştu.

Rivlin, İsrail ve Filistin yetkililerinin ikili görüşmelere yoğunlaşması gerektiğine dikkati çekerek, "Filistin ve İsrail arasında güven ortamı ve barış perspektifi sağlanmasının tek yolu doğrudan görüşme." değerlendirmesinde bulundu.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın İsrail liderleriyle görüşmeyi kabul etmediğini söyleyen Rivlin, karşılıklı konuşulmadan güven ortamının sağlanamayacağını vurguladı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×