İsrail askerlerinin öldürdüğü Filistinliler için cenaze töreni

RAMALLAH (AA) - İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden iki Filistinli, Batı Şeria'da binlerce kişinin katıldığı cenaze törenlerinin ardından toprağa verildi.Geçen ay gözaltına alındığı sırada İsrail askerleri...

İsrail askerlerinin öldürdüğü Filistinliler için cenaze töreni
09 Eylül 2017 Cumartesi 15:57

RAMALLAH (AA) - İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden iki Filistinli, Batı Şeria'da binlerce kişinin katıldığı cenaze törenlerinin ardından toprağa verildi.

Geçen ay gözaltına alındığı sırada İsrail askerleri tarafından vurularak ağır yaralanan ve pazartesi günü hayatını kaybeden Filistinli tutuklu Raid es-Salihi (21) ile "bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu" iddiasıyla öldürüldükten sonra bir süredir naaşı alıkonulan Filistinli genç Kuteybe Zehran (17) için Batı Şeria'da geniş katılımlı cenaze törenleri düzenlendi.

Binlerce Filistinlinin katıldığı cenaze törenlerinin ardından Salihi Beytullahim'de, Zehran ise Tulkerm'de toprağa verildi.

Gözaltına alınırken vurulan Salihi için düzenlenen törende kalabalığın sık sık intikam sloganları attığı, esnafın Beytullahim genelinde kepenk kapattığı görüldü.

Filistin Esirler ve Serbest Bırakılanlar Heyeti Başkanı İsa Karaki, 3 Eylül'de yaptığı açıklamada, geçen ağustos ayında Batı Şeria'nın Beytullahim kentindeki Ed-Dıheyşe Mülteci Kampı'nda gözaltına alındığı sırada İsrail askerleri tarafından vurularak yaralanan 21 yaşındaki Salihi'nin tedavi gördüğü Hadassa Ayn Karim Hastanesi'nde yaşamını yitirdiğini aktarmıştı.

Zehran ise yaklaşık iki hafta önce Nablus'un güneyinde "bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu" iddiasıyla İsrail askerleri tarafından vurularak öldürülmüş, o günden bu yana cenazesi ailesine teslim edilmemişti.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×