Irak'taki şiddet olayları

- Bağdat'ın çeşitli noktalarında meydana gelen olaylarda 6 kişi öldü, 20 kişi yaralandı

Irak'taki şiddet olayları

BAĞDAT (AA) - Irak'ın başkenti Bağdat'ın çeşitli noktalarında meydana gelen şiddet olayları ve bombalı saldırılarda 6 kişinin öldüğü, 20 kişinin yaralandığı bildirildi.

Irak emniyetinde görevli Üsteğmen Nasır el-Hanun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bağdat'ın güneybatısında El-Beyya semtinde meydana gelen bombalı saldırıda 2 kişinin öldüğünü, 8 kişinin yaralandığını belirtti.

Başkentin kuzeybatısındaki Topçu semtinde bir ticari dükkanın önünde patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 6 kişinin yaralandığını ifade eden Hanun, En-Nehrevan semtinde düzenlenen bir diğer saldırıda ise 1 kişinin öldüğünü, 6 kişinin yaralandığını aktardı.

Hanun, Bağdat'ın doğusunda yer alan El-Emin semtinde de kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce açılan ateş sonucu 1 kişinin yaşamını yitirdiğini kaydetti.

Saldırıların sorumluluğunu üstlenen olmadı.

Güvenlik zafiyetinin yaşandığı Bağdat, sık sık şiddet olayları ve bombalı saldırılara sahne olurken, Iraklı yetkililer, söz konusu saldırıların arkasında terör örgütü DEAŞ ile bağlantılı grupların bulunduğunu savunuyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×