Irak'taki olaylar

- DAEŞ militanlarının Amirli kasabasında bir hapishaneye düzenlediği saldırıda mahkumlardan 6'sı öldü, 5'i yaralandı

Irak'taki olaylar

SALAHADDİN (AA) - Terör örgütü DAEŞ'in Irak'ın Salahaddin iline bağlı Türkmenlerin yaşadığı Amirli kasabasında bir hapishaneye düzenlediği saldırıda 6 mahkumun öldüğü, 5 mahkumun da yaralandığı bildirildi.

Türkmenlerin bulunduğu bölgeleri korumakla görevli Türkmen Halk Gönüllüleri (El-Haşd el-Türkmani) üyesi Casim Muhammed, AA muhabirine yaptığı açıklamada, DAEŞ militanlarının, kasabada bulunan Amirli Hapishanesi'ne düzenlediği saldırıda 6 mahkumun hayatını kaybettiğini, 5 mahkumun da yaralandığını söyledi.

Muhammed, bugün sabah saatlerinde Salahaddin'in batısındaki Tuzhurmatu ilçesinde gerçekleştirilen saldırının, hapishane baskınının ön hazırlığı olduğunu iddia etti.

Bir diğer askeri kaynak ise militanların, güvenlik önlemlerinin üst seviyede olduğu Amirli ilçesine nasıl girdiği ve saldırıyı nasıl gerçekleştirdiklerinin ortaya çıkarılması için bir komite kurulduğunu ifade etti.

Tuzhurmatu ilçesinde bugün güvenlik güçleri ile terör örgütü DAEŞ militanları arasında çıkan çatışmalarda 10 güvenlik mensubu ile 7 militan ölmüş, 51 kişi de yaralanmıştı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×