Irak'ta şiddet olayları

- Bağdat'ta yaşanan bombalı saldırılarda 2'si asker 5 kişi hayatını kaybetti, 9 kişi yaralandı - Başkentin iki noktasında bir genç kız ve bir kadının cesetleri bulundu

Irak'ta şiddet olayları

BAĞDAT (AA) - Irak'ın başkenti Bağdat'ta yaşanan şiddet olaylarında 2'si asker 7 kişi hayatını kaybetti, 9 kişi yaralandı.

Yüzbaşı Deham el-Mahmud, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başkentin güneyindeki El-Latifiyye'de devriye görevini yürüten askerlerin geçişi sırasında ve Et-Tarirımiyye kazasındaki çarşının yakınında bombalı saldırılar gerçekleştirildiğini söyledi.

Bu saldırılarda 2'si asker 5 kişinin öldüğünü, 9 kişinin yaralandığını belirten Mahmud, Bağdat'ın doğusundaki El-Abbadi ve kuzeyindeki Eş-Şaab'da ise bir genç kız ve bir kadının cesetlerinin bulunduğunu ifade etti.

Irak'ta, terör örgütü DAEŞ'in ülkenin bazı bölgelerinde kontrolü ele geçirmesinin ardından başta başkent Bağdat olmak üzere bazı kentlerde şiddet olayları ve bombalı saldırılarda artış görülüyor. Irak makamları, saldırıların DAEŞ ile irtibatlı gruplar tarafından düzenlendiğini bildirdi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×