Irak Savunma Bakanı Ubeydi:

-"Irak güçleri, Felluce ve Selahaddin bölgesinde DAEŞ'e karşı operasyonunda yeni strateji geliştirdi ve bunları az kayıpla bitirdi"

Irak Savunma Bakanı Ubeydi:
29 Haziran 2016 Çarşamba 13:18

BAĞDAT (AA) - Irak güçlerinin Felluce ve Selahaddin kentlerinde terör örgütü DAEŞ'e karşı yeni strateji geliştirdiği belirtildi.

Irak Savunma Bakanı Halid el-Ubeydi, Bağdat'ta gazetecilere yaptığı açıklamada, "Irak güçleri, Felluce ve Selahaddin bölgesinde DAEŞ'e karşı operasyonunda yeni strateji geliştirdi ve bunları az kayıpla bitirdi. Söz konusu operasyonlarda DAEŞ büyük yenilgiye uğratıldı."dedi.

Musul'u terör örgütü DAEŞ'ten geri alma operasyonununda belirlenen plan dahilinde ilerlediklerini anlatan Ubeydi, oradaki sivillerin hayatına önem verdiklerini ve bu konuda dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulundu.

Öte yandan Enbar Polis Dairesi Müdürü Hadi Kessar, AA'ya yaptığı açıklamada, Felluce'nin güneyindeki el-Hasi bölgesinde Irak güçleri ve onlara destek veren aşiret güçlerinin Irak savaş uçaklarının hava saldırısıyla birlikte DAEŞ'e ait 450 aracı imha ettiğini ileri sürdü.

Kessar, "Bu araçlar Enbar'ın batısına kaçmak isteyen DAEŞ'e ait en büyük konvoyu oluşturuyordu. Söz konusu operasyonda tüm araçlar ve içerindeki sayıları yüzleri bulan kişilerin tamamı öldürüldü." diye konuştu.

Kessar, Irak güçlerinin Felluce'nin güneyinin tamamında kontrol sağladığını sözlerine ekledi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×