İPTAL

"Nazlıaka'ya 'kaçak su'dan ceza" başlıklı haberimizi iptal ederek yeniden yayımlıyoruz. Saygılarımızla. AA Nazlıaka'nın kaçak su kullanmadığı ispat edildi

İPTAL
26 Mayıs 2016 Perşembe 14:52

ANKARA (AA) - ASKİ'nin, Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka'ya, ikamet ettiği sitede kaçak su kullandığı iddiasıyla açtığı dava reddedildi.

Ankara 21. Asliye Hukuk Mahkemesinde yapılan duruşmaya, ASKİ avukatı Çağrı Alkan ile Nazlıaka'nın avukatı Mehmet Cemal Yoğurtçuoğlu katıldı.

Hakim Bülent Katar, bilirkişi raporunun mahkemeye sunulduğunu bildirdi.

Kaçak su kullanımı iddiasıyla açılan davada sunulan bilirkişi raporunda; "Kaçak su kullanıldığına ilişkin sadece bir 'T' bulunması, herhangi bir bağlantının görülmemiş olması, keşfen belirlendiği üzere bu 'T' hattından bağlantı yapılmasının zorluğu ve başkaca bir tespit bulunmaması, özellikle, kaçak su kullanıldığının tespit edilememiş olması karşısında, davalının kaçak su kullanmadığı sonucuna varılmıştır." değerlendirilmesine yer verildi.

ASKİ avukatı, yeni bir bilirkişi raporu alınması talebinde bulundu.

Hakim Katar, raporun olaya uygun, gerekçeli ve hüküm kurmaya elverişli bulunduğundan yeni bir rapor alınması talebini reddetti. Katar, yargılamanın bittiğini bildirerek, Nazlıaka hakkındaki kaçak su kullandığı gerekçesiyle açılan davanın reddine karar verdi.

ASKİ, Nazlıaka'nın konutunun bulunduğu sitede yapmış olduğu kontrolde, kaçak su kullandığı gerekçesiyle dava açmıştı.

Öte yandan, usulsüz atık su deşarjı yaptığı gerekçesiyle aynı mahkemede hakkında açılan davada ise Nazlıaka'nın ASKİ'ye 3 bin 32 lira su borcu ödemesine hükmedildi. Nazlıaka'nın avukatının bu karara itiraz ettiği öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×