IPRA'dan İstanbul Büşükşehir Belediyesi'ne ödül

- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün görme engelli vatandaşların tarihi ve kültürel mekanları dokunarak tanımasını sağlayan proje, IPRA tarafından "Golden Awards 2016 Seyahat ve Turizm" kategorisinde ödüle layık görüldü

IPRA'dan İstanbul Büşükşehir Belediyesi'ne ödül
13 Temmuz 2016 Çarşamba 16:26

İSTANBUL (AA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin görme engelli vatandaşlar için gerçekleştirdiği "Erişilebilir Turizm Engelsiz İstanbul Replikalar Projesi" Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından ödüle layık görüldü.
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün görme engelli vatandaşların tarihi ve kültürel mekanları dokunarak tanımasını sağlayan proje, IPRA Golden Awards 2016 Seyahat ve Turizm kategorisinde ödül aldı.
İstanbul Kalkınma Ajansı'ndan (İSTKA) üst üste iki kez hibe almaya hak kazanan proje kapsamında hazırlanan replikalar alanında dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor. Görme engelli vatandaşların tarihi ve kültürel mekanları dokunarak anlamalarını sağlayan replikalar dünya genelinde ilk kez bu proje ile tecrübe edildi.
Replikaların hazırlanma aşamasında görme engelli vatandaşlarla bire bir istişare edildi ve onların önerileri dikkatle incelenerek, detaylara işlendi. Proje kapsamında Topkapı Sarayı, Kariye, Ayasofya ve Panorama 1453 müzelerinin replikaları hazırlandı.
Erişilebilir Turizm Engelsiz İstanbul Replikalar Projesi aynı zamanda Özel Kalem Dergisi, Bursa Halkla İlişkiler Derneği ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından da ödüle layık görüldü.
Londra'da 1955'te kurulan ve her yıl dünyadaki iletişim profesyonelleri tarafından uluslararası iletişim alanındaki en mükemmel projeleri ödüllendiren IPRA'nın bu yılki ödül töreni 5 Kasım'da Katar'da gerçekleştirilecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×