'İİT Gençlik ve Spor Bakanları 3. Konferansı'

- Cumhurbaşkanı Erdoğan, sempozyumun açılış törenine mesaj gönderdi - Erdoğan: - "Sportif etkinlikler aracılığıyla öz güveni ve iletişim becerileri yüksek bireyler yetiştirilmesi dolayısıyla farklı bir topluma ulaşmak için geleceğimizin teminatı gençlerimizin kapasitelerini yükseltmek, sportif başarılarını artırmak ve tüm vatandaşlarımızı küçük yaşlardan başlayarak spor yapmaya özendirmek etkili bir araçtır"

'İİT Gençlik ve Spor Bakanları 3. Konferansı'

İSTANBUL (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sportif etkinlikler aracılığıyla öz güveni ve iletişim becerileri yüksek bireyler yetiştirilmesi, dolayısıyla farklı bir topluma ulaşmak için geleceğin teminatı gençlerin kapasitelerini yükseltmek, sportif başarılarını artırmak ve tüm vatandaşların küçük yaşlardan başlayarak spor yapmaya özendirilmesinin önemli bir araç olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Gençlik ve Spor Bakanları 3. Konferansı"na gönderdiği mesajında, konferans teması olan "Barış, Kalkınma ve Dayanışma için Gençliğin Güçlendirilmesi"nin önemine işaret etti.

Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Konferans, sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amacımıza yönelik politikaların geliştirilmesine önemli katkı sağlayacaktır. Sportif etkinlikler aracılığıyla öz güveni ve iletişim becerileri yüksek bireyler yetiştirilmesi dolayısıyla farklı bir topluma ulaşmak için geleceğimizin teminatı gençlerimizin kapasitelerini yükseltmek, sportif başarılarını artırmak ve tüm vatandaşlarımızı küçük yaşlardan başlayarak spor yapmaya özendirmek etkili bir araçtır. Bu hedefler doğrultusunda gerçekleşecek konferansın sonunda belirlenecek yol haritası ve strateji belgesinin aydınlık yarınların habercisi gençlerimiz için büyük önem taşıdığına inanıyorum."

Erdoğan, konferansın verimli geçmesi temennisinde bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×