İhtiyaç sahiplerinin evlerine iftar yemeği servisi

- Adıyaman Gölbaşı Belediyesi, yardıma muhtaç ailelerin evlerine iftar yemeği dağıtıyor

İhtiyaç sahiplerinin evlerine iftar yemeği servisi
14 Haziran 2016 Salı 19:38

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde, belediye tarafından yardıma muhtaç ailelerin evlerine iftar yemeği ulaştırılıyor.

Gölbaşı Belediyesi, iki yıl önce ramazanda başlattığı iftar yemeklerini evlere dağıtma uygulamasını bu sene de devam ettiriyor.

İlçedeki bin 500 muhtaç ailenin evini tek tek tespit eden belediye görevlileri, akşam saatlerinde evlerin kapılarını çalarak iftar yemeği ikram ediyor.

Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, yaptığı açıklamada, belediye bünyesinde oluşturulan 8 ekipteki 10 personelin iftara saatler kala mahallelerde tespit edilen ihtiyaç sahiplerinin evlerine yemek bıraktığını söyledi.

Özdemir, 170 haneye günübirlik hazırlanmış olan 4 çeşit yemeği götürdüklerini belirterek, yıllardan beri yerel yönetimlerin iftar çadırları ve buna benzer uygulamalar ile ihtiyacı karşılamaya çalıştığını anımsattı.

Bu uygulamanın daha iyi olduğuna inandıklarını vurgulayan Özdemir, şunları kaydetti:

"Bizim yaptığımız değerlendirmeler ve öneriler üzerine bunun yerinde ve kişilerin ikamet ettiği evlerde yapılmasının açıkçası daha doğru olacağını ve olması gerekenin bu olacağını düşündüğümüz için uygulamayı başlattık. İki yıl önce başlatılan uygulamayı bu yıl da devam ettiriyoruz. Yerel yönetimlerin bu yöntem ve usule dönmesinin daha doğru olacağı kanaatini taşıyorum. Ayrıca ilçemizde ikamet eden yaklaşık 150 kişiden oluşan Suriyeli ailelerin de evlerine muhtarlıklardan alınan bilgiler doğrultusunda yemek bırakıyoruz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×