İhtiyaç sahibi çocuklara "Sosyal Market"ten yardım eli

- Beyoğlu Belediyesi öncülüğünde kurulan Sosyal Market yoksul ailelerin umudu oldu - Yaklaşan Kurban Bayramı'nda 2 binden fazla ihtiyaç sahibi çocuğun bayramlıkları Sosyal Market tarafından ücretsiz olarak karşılandı - Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan: "Sosyal Marketten 5 bin 500 aile yıl boyunca sürekli yardım alıyor"

İhtiyaç sahibi çocuklara
10 Eylül 2016 Cumartesi 11:00

İSTANBUL (AA) - LALE BİLDİRİCİ - Beyoğlu Belediyesi öncülüğünde kurulan Sosyal Market yoksul ailelerin umudu oldu. Yaklaşan Kurban Bayramı'nda da 2 binden fazla ihtiyaç sahibi çocuğun bayramlıkları Sosyal Market tarafından ücretsiz olarak karşılandı.

Beyoğlu Belediyesinin hizmete soktuğu Sosyal Market'ten yardıma ihtiyacı olan binlerce çocuk yepyeni bayram kıyafetlerine ücretsiz sahip oldu.

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala çocuklar büyük bir heyecanla bayramı bekliyor. Bayram gelmeden önceki hazırlıklar da çocukları heyecanlandırıyor.

İlçede yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmek amacıyla Beyoğlu Belediyesi öncülüğünde kurulan Sosyal Market ve Gıda Bankacılığı yaklaşan Kurban Bayramı öncesi tüm hazırlıklarını tamamladı. İhtiyaç sahibi vatandaşların gıdadan giyime kadar tüm ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılayan Sosyal Market bu bayramda çocukları unutmadı. Beyoğlu Belediyesi çocuklara Kurban Bayramı'nda yepyeni bayram kıyafetleri armağan etti.

Yaklaşan Kurban Bayramı'nda da 2 binden fazla ihtiyaç sahibi çocuğun bayramlıkları Sosyal Market tarafından ücretsiz olarak karşılandı. İhtiyaç sahibi binlerce çocuk ayakkabı, t­işört ve pantolon başta olmak üzere bayramlık giysilerini sosyal marketten temin etti.

Sosyal Market'ten alışveriş yapan çocuklar, çok mutlu olduklarını dile getirerek, istedikleri kıyafeti seçmelerinden dolayı da memnun olduklarını anlattı. İstedikleri kıyafeti almanın heyecanıyla anneleriyle gezen çocuklardan bazıları ise, bayramlıklarına kavuşmanın heyecanıyla gözyaşlarını tutamadı.

Giyim yardımının yapıldığı aileler de bayram öncesi çocuklarının yüzünün gülmesinden mutlu olduklarını belirterek, hayırseverlere teşekkür etti.

- "Sosyal Market'ten 5 bin 500 aileye yardım eli"

Sosyal Market ile bilgi veren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Sosyal Market'in 2010'dan bu yana hizmet verdiğini söyledi. Demircan, vatandaşlara, düzgün bir ortamda büyük bir markette lojistiğiyle birlikte, vatandaşa verdikleri kredi kartı gibi kartlarla, ürünlerini seçebildikleri bir ortam oluşturmaya çalıştıklarını vurguladı.

Demircan, şunları kaydetti:

"Sosyal Marketten 5 bin 500 aile yıl boyunca sürekli yardım alıyor. Bu yardımı sadece giyecek olarak değil, gıda, temizlik ürünleri, giysi ve kırtasiye ürünleri olarak yapıyoruz. Normal yaşamımızda ihtiyaç duyduğumuz her şeyi markette ihtiyaç sahibi ailelerin hizmetine sunmaya gayret ediyoruz. Bayram öncesi tabii ki hareketlilik oluyor. Bayramı güzel geçirmek özellikle çocuklarımız için önemli. Çocuklar sosyal marketten ihtiyacı olan her türlü kıyafeti alabiliyorlar. Bildiğiniz bir mağaza, ayakkabısı, çorabı, pantolonu, gömleği, her şeyi var. Zaten bize bu anlamda tedarik sağlayan firmalar normalde mağazalarında sattıkları ürünleri buraya bağış olarak veriyorlar. Kalite olarak da hiçbir farkı yok, bunun da altını çizmek istiyorum. Bu kıyafetlerin yüzde 99'u yeni."

Başkan Demircan, Sosyal Market'ten vatandaşlara verdikleri kartlarda gelir durumuna göre düzenleme yapıldığını ifade ederek şöyle devam etti:

"Bu çerçevede A tipi aile her ay yardım alıyor ve oradaki aile nüfusuna göre, çocuk sayısına göre onun kredisini ona göre artırıp, azaltıyoruz. Aylık 1.000 lira değerinde yardım alan da var, 3 ayda bir bunu alan da var. Dolayısıyla elimizdeki imkanları bize başvurmuş ihtiyaç sahiplerine göre ayarlıyoruz. Geçen sene 17 milyon lira değerinde yardım dağıttık. Hedefimiz kamu desteği olmaksızın tamamen yardımlarla çevireceğimiz bir sosyal market, bunu yüzde 80 oranında başarmış durumdayız. Ama daha fazlasını hedefliyoruz."

Ahmet Misbah Demircan, Türkiye'de bu işi yapmak isteyen bir çok belediyeye örnek olduklarını kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×