İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok:

- "Şehitler verdik, gaziler verdik, canımızı verdik, terimizi akıttık. Bu memleketin bekası ve milletimizin selameti açısından hepinizin emeği için teşekkür ediyorum"

İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok:
24 Haziran 2016 Cuma 23:01

ŞIRNAK (AA) - İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok, "Şehitler verdik, gaziler verdik, canımızı verdik, terimizi akıttık. Bu memleketin bekası ve milletimizin selameti açısından hepinizin emeği için teşekkür ediyorum." dedi.

Altınok, Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Jandarma Genel Komutanlığı Harekat Daire Başkanı Tümgeneral Arif Çetin, Polis Özel Harekat Daire Başkanı Turan Aksoy ile Cizre ilçesinde incelemelerde bulundu. Cizre Kaymakamlığını ziyaret eden Altınok, Kaymakam Ahmet Adanur'dan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Yaklaşık bir saat kaymakamlıkta kalan Altınok, Nuh Nebi Camisi'nde bulunan Hazreti Nuh'un türbesini ziyaretinin ardından, Konak Mahallesi'ndeki eski YİBO binasında düzenlenen iftar programında emniyet görevlileriyle iftar açtı.

Altınok, burada yaptığı konuşmada, güvenlik güçlerinin terörle mücadelede konusunda üstün gayret gösterdiğini söyledi.

Bölgede terör ve teröristlerle mücadelede emniyet güçlerinin büyük emeği olduğunu anlatan Altınok, "Şehitler verdik, gaziler verdik, canımızı verdik, terimizi akıttık. Bu memleketin bekası ve milletimizin selameti açısından hepinizin emeği için teşekkür ediyorum. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık, sıhhat, afiyet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum." diye konuştu.

Emniyet Genel Müdürü Lekesiz de emniyet teşkilatının ülke coğrafyasının yüzde 86'sına güvenlik hizmeti verdiğini söyledi.

Emniyet teşkilatının trafik hizmetlerinden, asayişe, uyuşturucu ile mücadeleden kaçakçılığın önlenmesine ve terörle mücadeleye kadar her alanda görev yaptığını anımsatan Lekesiz, "Ülkemizin bu bölgesinde de devletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik faaliyetler içerisinde olan terör örgütü mensuplarına yönelik polisimiz, askerimiz, korucumuz, jandarmamız büyük bir birlik ve beraberlik örneği sergileyerek çok güzel başarılara imza attılar." ifadelerini kullandı.

Altınok ve beraberindekiler, iftar programının ardından Emniyet Müdürlüğüne geçti.


Etiketler; #cizre

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×