İçişleri Bakanı Ala:

-"Biz, bizim kardeşlerimizi Marksist, Leninist, din düşmanı bir örgütün inisiyatifine asla terk etmeyiz, anca beraber, kanca beraber" -"Türkiye koşmak istiyor, ayağındaki bu terör prangasını da çıkaracak. Biz bize düşeni zaten yapacağız, bundan hiç endişeniz olmasın" -"Siyasetçiler oy aldığı yerlere hizmet ederler, bunlar oy alıyorlar ama teröre destek oluyorlar, oy alıyorlar çukur kazana destek oluyorlar" -"Benim korucum, polisim, jandarmam, askerim, Kulplusu, Bismillisi, Edirnelisi, Batmanlısı, Kozluklusu yan yana Türkiye'nin geleceği için, Allah için bu meseleye karşı birlikte karşı durduk"

İçişleri Bakanı Ala:

BATMAN (AA) - İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Biz, bizim kardeşlerimizi Marksist, Leninist, din düşmanı bir örgütün inisiyatifine asla terk etmeyiz, anca beraber, kanca beraber" dedi.

Batman Valiliği tarafından düzenlenen ve yaklaşık 2 bin kişinin buluştuğu "Gönüller Sofrası İftar Programı"na katılan Bakan Ala, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin artık koşmak istediğini söyledi.

Türkiye'nin önünün kesilmek istendiğini belirten Ala, "Biz Türkiye'nin içerisinde yolumuzu kesmek isteyenlere karşı, 'hizmet' deyince 'AK Parti geliyor' dedik ama biz hizmet deyince hendek kazanlara karşı, hizmet deyince milletin önünü kesenlere karşı. Hizmet deyince bir de İstanbul'da da başkaları var. 'Üçüncü köprü' dersin karşı çıkar, 'havalimanı' dersin karşı çıkar, 'hizmet yapalım, milletin yararlanacağı bir şey yapalım' dersin karşı çıkarlar. Bütün Türkiye'de 'Yeter artık' demenin zamanı gelmiştir. Bütün kardeşlerim de kendi çocuklarının geleceği için artık 'Edi bese' desinler ifadelerini kullandı.

"Türkiye koşmak istiyor, ayağındaki bu terör prangasını da çıkaracak" diyen Ala, kendilerine düşeni yapacaklarını bundan hiç kimsenin şüphesinin olmamasını istedi.

Bakan Ala, şunları kaydetti:

"Biz, bizim kardeşlerimizi Marksist, Leninist, din düşmanı bir örgütün inisiyatifine asla terk etmeyiz, anca beraber, kanca beraber. 2002'den beri tek vücut halinde Batman, Edirne, Artvin, Ankara hep birlikte, Çorum, Yozgat hepimiz kardeşiz. Türkiye'yi nereden aldık, nereye getirdik. Şimdi de Türkiye'yi birlikte 2071'e götüreceğiz, Allah'ın izniyle."

- "Biz demokrasi gelişsin istiyoruz"

Terörle mücadeleyi en iyi şekilde sürdürmeye devam edeceklerini anlatan Ala, şöyle devam etti:

"Ama bu kadar hainlik neden? Biz demokrasi gelişsin istiyoruz, altyapı değişsin istiyoruz. Buradaki çocuklar iş üretsin, mühendis olsun, belediye başkanı olsun, belediye meclisi üyesi olsun, doktor olsun, genel başkan yardımcısı olsun, profesör olsun istiyoruz. Neden bu çocukların önüne engel çıkartıyorlar, neden bunların geleceğini karartıyorlar, bunun herkes tarafından sorulması lazım. Biz bize düşeni yaparız. Teröristle terörle mücadeleyi en iyi şekilde yerine getiririz."

Bir problemin olması durumunda bunu birlikte çözeceklerini aktaran Ala, çocukların kandırılıp terörist yapılarak hiçbir sorunun çözülemeyeceğini ifade ederek, "Bizi izleyen Batman'ın mahallesindeki ailelere, o kardeşlerime soruyorum; onlar da elbette 'hiçbir problem çözülemez' diyecekler. O zaman devletin çalışanları bizler, topyekun yüksek sesle çare ararken ve bulacağımıza inanırken, o kardeşlerimiz de artık kendi çocuklarının geleceğini karartanlara karşı yüksek sesle tepkilerini dile getirmeliler ve 'Çekin artık elinizi çocuklarımızın yakalarından' demeliler" şeklinde konuştu.

- "Allah için bu meseleye karşı birlikte karşı durduk"

Terör konusunda son derece kararlı bir strateji izlediklerini, ne yaptıklarını bildiklerini ve birlikte bu meselenin üstesinden de geleceklerini dile getiren Ala, şöyle devam etti:

"Milletimizle, sizlerle birlikte Türkiye bu prangadan kurtulacak. İşte o sokakları kazdılar, çukur kazdılar, bariyer ördüler, bombalı tuzakları kurdular benim korucum, polisim, jandarmam, askerim, Kulplusu da Bismillisi de Edirnelisi de Batmanlısı da Kozluklusu da yan yana Türkiye'nin geleceği için Allah için bu meseleye karşı birlikte karşı durduk ve karşısında aldığımız neticeleri de hep birlikte gördük."

- "Oy alıyorlar çukur kazana destek oluyorlar"

AK Parti iktidarında başta Batman olmak üzere bölgenin geliştiğini söyleyen Ala, hep birlikte olunca çok iş başardıklarını, bunu bizzat yaşayarak gören en iyi yerin Batman olduğunu vurguladı.

Bölgenin gelişmesinden dolayı buralarda daha çok sorun çıkarılmaya çalışıldığını ifade eden Ala, konuşmasını şöyle tamamladı.

"Diyarbakır'da böyle, bakın bu terör belasını bertaraf edince nasıl bir kalkınma oldu? Kardeşim bu gelişmeden neden rahatsız oluyorsunuz? Neden buraya hançer saplamaya çalışıyorsunuz? Neden benim kardeşimin, Batman'ın önünü kesmeye çalışıyorsunuz? Siyasetçiler oy aldığı yerlere hizmet ederler, bunlar oy alıyorlar ama teröre destek oluyorlar, oy alıyorlar çukur kazana destek oluyorlar. Belediyenin imkanlarını oralara götürüyorlar. Belediyeye para gönderiyoruz, vatandaşın kaldırımını, yolunu yapman için, vatandaşın evinin önüne çukur kazanlara neden araçları veriyorsun? Diyarbakır'da, Şırnak'ta birçok yerde böyle oldu ama bir sürü kaynak boşa gitti, şehitlerimiz oldu, Allah rahmet eylesin. Buna artık herkesin hep birlikte 'dur' demesi lazım. Bu kadar mantıksızlık olur mu? Buradan oyu al, git teröre destek olan bir dil kullan."

Programa, Batman Valisi Ahmet Deniz, kentteki kanaat önderleri, şehit ve gazi yakınları da katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×