Huzurevi sakinlerine saç ve yüz bakımı

- Manisa'da bir kadın kuaförü, Anneler Günü nedeniyle Manisa Huzurevi Vakfı Mehmet Suphi Egemen-Abdürrahim Ot Dinlenme Evi'nde kalan kadınların saç ve yüz bakımını yaptı

Huzurevi sakinlerine saç ve yüz bakımı
07 Mayıs 2016 Cumartesi 15:09

MANİSA (AA) - Manisa'da, kuaför Behra Kasper Çiftçi, "Anneler Günü" için huzurevinde kalan kadınların saç ve yüz bakımını yaptı.
Çiftçi, Manisa Huzurevi Vakfı Mehmet Suphi Egemen-Abdürrahim Ot Dinlenme Evi'ndeki kadınları, "anneler günü" için hazırladı. Huzurevindeki kadınların saç kesimi ve yüz bakımlarını gerçekleştiren Çiftçi, yaptığı işten büyük keyif aldığını söyledi.

Çiftçi, etkinlik sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşlıları çok sevdiğini, çocukluğunda sürekli huzurevlerini ziyaret ettiğini belirtti.
Huzurevinde kalan yaşlıları gündeme taşımak, bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla huzurevindeki kadınların saç ve yüz bakımlarını gerçekleştirdiğini anlatan Çiftçi, yaşlılara sınırlı da olsa hizmet vermenin mutluluğunu yaşadığını aktardı.

Çiftçi, "Anneler günü olmasıyla burada olmak, onlara dokunmak ayrı bir heyecan kattı bana. Onları güzelleştirmek, ziyaretçilerine daha da güzel görünmelerini sağlamak, onların yanlarında yer aldığımızı göstermek adına böyle bir şey yaptım." dedi.

Saçlarını kestirdiği için mutlu olduğunu belirten 92 yaşındaki Sıdıka Kayadibi ise "Yarın herkes beni güzel görecek. Tabii ben de artık güzellik kalmadı ama böyle anlamlı günde unutulmadığımız için mutluyum. Sanki kendi çocuğum beni ziyarete gelmiş gibi sevindim" ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×