Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah:

- "ABD, Musul savaşıyla bir koridor açıp DEAŞ'ın Suriye'nin doğusuna doğru çekilmesini sağlayacak" - "Iraklılar, DEAŞ'a karşı kendilerini savunmak için Suriye'ye girmeli"

Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah:
12 Ekim 2016 Çarşamba 16:30

BEYRUT (AA) - Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Musul operasyonunu kullanarak terör örgütü DEAŞ'ın Suriye'nin doğusuna çekilmesini sağlamayı amaçladığını öne sürdü.

Nasrallah aşure günü dolayısıyla Lübnan'ın başkenti Beyrut'un dışındaki Dahiye'de yaptığı konuşmada, "ABD, Musul savaşıyla bir koridor açıp DEAŞ'ın Suriye'nin doğusuna doğru çekilmesini sağlayacak." dedi.

Bu süreçte DEAŞ militanlarının Irak içinde birtakım terörist saldırılar için de kullanılacağını ileri süren Nasrallah, "Iraklılar, DEAŞ'a karşı kendilerini savunmak için Suriye'ye girmeli. Buna hakları var. DEAŞ'ın Suriye'ye koridor açmasına izin vermektense asıl zafer DEAŞ'la savaşılarak elde edilir." diye konuştu.

Nasrallah konuşmasında Yemen'deki çatışmalara da değinerek, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyona karşı zaferin yakın olduğunu iddia etti.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×