Hemşehrilerinden Yıldırım'a destek

- Genel Başkanlığa aday gösterildiği AK Parti 2. Büyük Olağanüstü Kongresi'nde Yıldırım'a destek olmak isteyen hemşehrileri, Erzincan'dan Ankara'ya gitti

Hemşehrilerinden Yıldırım'a destek
21 Mayıs 2016 Cumartesi 18:53

ERZİNCAN (AA) - AK Parti'nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkanlığa aday gösterilen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a hemşerilerinden destek geldi.

Partinin Erzincan İl Başkanlığı ve bazı sivil toplum kuruluşlarının organizasyonuyla 6 bin kişi yolcu otobüsü, minibüs ve özel otolardan oluşan yaklaşık 200 araçla yarın yapılacak kongreye katılmak üzere Ankara'ya hareket etti.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Murat Eygül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erzincan tarihinin en büyük organizasyonunu yaptıklarını söyledi.

Yıldırım'a destek için yaklaşık 6 bin kişinin Ankara'ya gideceğini ifade eden Eygül, "Bu artık parti meselesinden de çıktı, Erzincan meselesi oldu. Burada herkesin katkısı var. Sivil toplum kuruluşlarından ve halkımızdan Binali Bey'e çok büyük bir destek var. Erzincan halkı da bu konuda çok duyarlı. Erzincan boşaldı, Ankara'ya gidiyor diyebilirim." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×