HDP'den Güney Afrika Cumhuriyeti'ne ziyaret

- HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş başkanlığındaki heyet, 21-28 Ağustos günleri arasında Güney Afrika Cumhuriyeti'nin başkenti Cape Town'da temaslarda bulunacak

HDP'den Güney Afrika Cumhuriyeti'ne ziyaret
20 Ağustos 2016 Cumartesi 14:17

ANKARA (AA) - Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş başkanlığındaki HDP heyeti, 21-28 Ağustos günleri arasında Güney Afrika Cumhuriyeti'nin başkenti Cape Town'da çeşitli temaslarda bulunacak.

HDP Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Demirtaş başkanlığında, milletvekilleri Bedia Özgökçe ve Osman Baydemir'den oluşan heyetin, 21 Ağustos'ta Güney Afrika Cumhuriyeti'ne gideceği belirtildi.

Heyetin, Dışişleri Bakan Yardımcısı Nomaindiya Mfeketo, Afrika Ulusal Konseyi (ANC) Dış İlişkiler Başkanı Edna Molewa ve Devlet Başkanı Jacop Zuma'nın Parlamento Danışmanı Ebrahim Ebrahim ile görüşme yapacağı ifade edildi.

Türkiye'de sürdürülen insan hakları mücadelesine ilişkin Güney Afrikalı sivil toplum örgütleriyle bir diyalog süreci başlatmak için temaslarda bulunacak heyetin, Ortadoğu'da yaşanan güncel gelişmeler konusunda farkındalık sağlamak amacıyla düzenlenecek bir konferansa da katılacağı bildirildi. Heyetin 28 Ağustos'ta temaslarını tamamlayacağı kaydedildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×