Hayırseverlerin desteğiyle yapılan meslek yüksekokulu açıldı

- Bartın'ın Ulus ilçesinde hayırseverlerin desteğiyle inşa edilen Bartın Üniversitesine bağlı meslek yüksekokulunun açılışı dolayısıyla tören düzenlendi - Vali Dirim: - "Buradaki davranış, ülkenin birçok yerinde örnek alınması gereken çok güzel bir iş birliği örneğidir"

Hayırseverlerin desteğiyle yapılan meslek yüksekokulu açıldı
18 Haziran 2016 Cumartesi 22:05

BARTIN (AA) - Bartın'ın Ulus ilçesinde hayırseverlerin desteğiyle yapılan Bartın Üniversitesi Ulus Meslek Yüksekokulu törenle hizmete açıldı.

Bartın Valisi Nusret Dirim, törende yaptığı konuşmada, üniversitelerin kentlerin gelişip büyümesine ve kültür hayatının zenginleşmesine ciddi değer katan unsurlar olduğunu belirterek, kentleri dünyayla bütünleştirdiğini söyledi.

Üniversitelerin, gelişme ve kalkınmanın da önemli dinamiklerinden olduğuna dikkati çeken Dirim, şöyle konuştu:

"Buradaki davranış, ülkenin birçok yerinde örnek alınması gereken çok güzel bir iş birliği örneğidir. Bu iş birliğinin devamlı olmasını diliyorum. Bizler de görev yaptığımız sürece bu iş birliğine destek olacağımızı ve güç katmaya çalışacağımızı sizlere belirtmek istiyorum. Kent kimliğinin önemli parçasını üniversiteler oluşturmaktadır. Burada uzak kentlerden gelen öğrencilere çok güzel ev sahipliği yapılmalı. Tabii öğrenciler için gerekli sosyal donatıların yeterli seviyeye gelmesi de zamanla olacaktır.

Burada evlerinizi öğrencilere açmanız gerekecek. Bunda da hiç tereddüt etmemek lazım."

Eğitime yapılan yardımları kişisel olarak çok önemsediğini anlatan Dirim, "Geleceği inşa edecek yavrularımızın iyi bir donanımla yetişmeleri, onlara para, emlak bırakmamızdan çok daha önemli. İmkanı olan insanlar, hiç tereddüt etmeden çocuklarını en güzel okula göndermeli. Bu eserin oluşmasında emeği geçen, bir lira da olsa destek veren tüm halkımıza, hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum." diye konuştu.

- Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kaplan

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan da şehrin tarihinde önemli ilklerden birine tanıklık edilmesinin heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Ulus'ta halkın desteğiyle yerleşke inşa edilmiş olmasının, ilçe adına gurur verici olduğunu kaydeden Kaplan, "Burada bir binanın yapılmış olmasından çok daha önemli olan şey, halkın alın terini, emeğini eğitim adına birleştirmiş olmasıdır. Binanın yapılmasıyla işiniz bitmiş sayılmıyor, aksine göreviniz daha yeni başlıyor. Burada kültürel değerlerinizden, kültür dünyanızın kodlarını asla göz ardı etmeden üniversite öğrencilerinin talep ve beklentilerini de karşılamak durumundasınız. Onları, ilçenin birer kültür elçisi olarak görmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Ulus'a Hizmet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ziya Çelik de binanın yapımına destek verenlere şükranlarını sunduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından İl Özel İdaresi şantiyesi olarak kullanılan 5 bin 350 metrekarelik alanın vakfa tahsisi sonrasında başlatılan kampanyayla 2014'te temeli atılan okulun yapımında katkısı bulunan kişilere plaket takdim edildi.

Törene AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Tekin Aktemur, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Ulus Kaymakamı Selçuk Şakar, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun ile öğretim üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×