Havayolu şirketleri, bayramda ek seferler yapacak

- Yolcuların bayram tatili yoğunluğunda mağdur olmaması için tedbirler alan THY, iç hatta 25 ek sefer yapacak - Pegasus, Ankara, Kayseri, Elazığ, Şanlıurfa, Ordu-Giresun, Samsun ile Trabzon'dan, Antalya, Bodrum ve İzmir’e ek seferlerle talebi karşılayacak

Havayolu şirketleri, bayramda ek seferler yapacak
02 Temmuz 2016 Cumartesi 10:44

İSTANBUL (AA) - Bazı havayolu şirketleri, Ramazan Bayramı tatilinde oluşabilecek yolcu yoğunluğu nedeniyle ek seferler düzenledi.

Bayram tatili nedeniyle artan talebi karşılamak üzere bazı tedbirler alan havayolu şirketleri, birçok ek sefer yapacak.

Türk Hava Yolları (THY), iç hatta Dalaman, Bodrum ve Antalya'ya 25 ek sefer yapma kararı aldı. Bu dönemde oluşacak yoğunluğu dikkate alan THY, Atatürk, Sabiha Gökçen, İzmir ve Antalya havalimanları çıkışlı uçuş yapacak yolcularından, sefer saatinden en az 3 saat önce havalimanında bulunmalarını talep etti.

Pegasus, bayram tatili döneminde Ankara, Kayseri, Elazığ, Şanlıurfa, Ordu-Giresun, Samsun ile Trabzon'dan, Antalya, Bodrum ve İzmir’e ek seferler planlandığını bildirdi. Ek seferlerinin 79’unun en çok tercih edilen yurt içi uçuş noktalarına, 36’sının ise Antalya, İzmir, Ankara ve Adana’dan KKTC'ye yapılacağı kaydedildi.

Onur Air de Ramazan Bayramı tatilinde artan talebi karşılamak için filosundaki geniş gövdeli uçaklarla seferlerini gerçekleştirecek. Böylelikle tek uçakta daha fazla yolcu taşınmasıyla yolculara daha uygun bilet imkanı sunulurken, yoğun olması beklenen hava trafiğinden daha az etkilenilmesi sağlanacak.

- Havalimanında bayram yoğunluğu

Öte yandan Ramazan Bayramı tatilinin başlaması nedeniyle Atatürk Havalimanı Dış ve İç Hatlar terminallerinde yoğunluk yaşandı. Havayolu şirketlerinin bilet alma ve rezervasyon işlemlerinin yapıldığı kontuarlarda sıra oluştu.

Dış Hat Terminali'ndeki pasaport noktalarında da yolcular yoğunluk nedeniyle bir süre beklemek zorunda kaldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×