Havalimanlarında güvenlik denetimi

- İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok başkanlığındaki heyet, Gaziantep Havalimanı'nı teftiş etti - Havalimanındaki güvenlik önlemlerini denetleyen ve yetkililerden brifing alan heyet, önlemlerin artırılması konusunda talimat verdi

Havalimanlarında güvenlik denetimi

GAZİANTEP (AA) - İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok başkanlığındaki heyet, Gaziantep Havalimanı'nı denetledi.

Altınok'un yanı sıra Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ile terör ve koruma daire başkanlarının da bulunduğu heyet, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısının ardından havalimanlarında alınan önlemleri yerinde incelemeye devam ediyor.

Özel uçakla havalimanına gelen heyeti, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Soysal, İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Şeref Çakmak ve diğer yetkililer karşıladı.

Yaklaşık bir saat havalimanında kalan heyet, güvenlik tedbirleriyle ilgili yetkililerden brifing alarak detaylı denetim ve incelemelerde bulunduktan sonra kentten ayrıldı.

Altınok ve beraberindeki heyetin incelemeler sırasında terör saldırılarının tekrarının önlenmesi ve gerektiğinde kısa sürede müdahale edilebilmesi için gerekli hususları belirleyerek, ilave tedbirler alınması konusunda görevlilere talimat verdiği öğrenildi.

Heyet, daha önce de Bursa, Antalya, Milas, Dalaman, Adnan Menderes ve Kapadokya havalimanlarında incelemelerde bulunmuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×