Hatay'ın ana vatana katılışının 77. yıl dönümü

- Başbakan Yıldırım: - "Cumhuriyet tarihimizin en önemli kazanımlarından biri Misak-ı Milli sınırları içinde yer alan Hatay’ın ana vatan Türkiye'ye katılması olmuştur"

Hatay'ın ana vatana katılışının 77. yıl dönümü
23 Temmuz 2016 Cumartesi 15:18

ANKARA (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, "Cumhuriyet tarihimizin en önemli kazanımlarından biri, Misak-ı Milli sınırları içinde yer alan Hatay'ın ana vatan Türkiye'ye katılması olmuştur." değerlendirmesinde bulundu.

Yıldırım, Hatay'ın ana vatana katılmasının 77. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında, "Cumhuriyet tarihimizin en önemli kazanımlarından biri Misak-ı Milli sınırları içinde yer alan Hatay’ın ana vatan Türkiye'ye katılması olmuştur." ifadesini kullanan Yıldırım, bağımsız Hatay Parlamentosunun aldığı ana vatana katılma kararının, genç Cumhuriyet'in daha da güçlenmesini, birlik ve beraberliğin pekişmesini sağladığını kaydetti.

Başbakan Yıldırım, mesajında şunları kaydetti:

"Bugün de milli birlik ve kardeşliğimizi her şeyin üstünde tuttuğumuza, milli irademize sahip çıkma azmimize, İstiklal ve Cumhuriyetimizi layıkıyla koruma kararlılığımıza bütün dünya şahittir. Barış, kardeşlik, hoşgörü ve medeniyet şehri Hatay'ın aziz evlatlarını bu milli günümüzde yürekten tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere Hatay'ın ana vatana katılması için çaba harcayan herkesi saygıyla anıyor, tüm vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi iletiyorum."İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×