Hakkari'deki terör saldırısı

- Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan piyade uzman çavuşlar Dilci ve Demirci'nin Adana'daki ailelerine acı haber ulaştı

Hakkari'deki terör saldırısı

ADANA (AA) - Hakkari'nin Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan piyade uzman çavuşlar Hulusi Emre Dilci ve Murat Demirci'nin baba ocaklarına ateş düştü.

Piyade Uzman Çavuş Dilci'nin şehadet haberi, merkez Çukurova ilçesi 2000 Evler Mahallesi'nde oturan annesi Sevim ve babası Kadir Dilci'ye askeri yetkililer tarafından verildi.

Oğullarının şehit düştüğü haberini alan Dilci ailesi, büyük üzüntü yaşadı. Şehidin babaevine Türk bayrakları asılırken, yakınları ve komşuları aileye taziye ziyaretinde bulundu.

Şehidin iki erkek kardeşinin olduğu öğrenildi.

Piyade Uzman Çavuş Demirci'nin merkez Sarıçam ilçesi Yeşiltepe Mahallesi'nde yaşayan annesi Emine Demirci'ye de acı haber askeri yetkililerce verildi. Şehir dışında olduğu için baba Cumali Demirci'ye oğlunun şehadet haberi telefonla bildirildi.

Haberin duyulmasının ardından şehidin baba ocağı ve evin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asılırken, Sarıçam Belediyesi de taziye çadırı kurdu.

Şehidin 3 kardeşinden birinin askerde olduğu öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×