Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı

HAKKARİ (AA) - Hakkari Valiliği, dün akşam saatlerinde Çukurca İlçesi 2. Hudut Tugay Komutanlığına bölücü terör örgütü mensuplarınca havan saldırısı yapıldığını bildirdi.

Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamada, dün saat 18.02 sıralarında Çukurca İlçesi 2. Hudut Tugay Komutanlığına bölücü terör örgütü mensuplarınca havan saldırısı yapıldığı belirtilerek, bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırıya güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle, saldırının püskürtültüldüğü ifade edildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Çukurca 2. Hudut Tugay Komutanlığında herhangi bir zayiat meydana gelmemiştir. Ancak yapılan saldırıda havan mermilerinden bir tanesi, o sırada yoldan geçen sivil transit marka araca isabet etmiş olup, araçta bulunan bir çocuk hayatını kaybetmiştir. Aynı saldırıda araçta bulunan bir çocuk ağır şekilde, yedi vatandaşımız ise hafif şekilde yaralanmıştır. Bölge ivedi şekilde güvenlik çemberine alınarak, bölücü terör örgütü mensuplarının havan mevzileri ateş altına alınmıştır. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir.''

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×