Hakkari'deki terör saldırısı

- Hakkari'de şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Kerim Örtücü'nün cenazesi Samsun'a getirildi - Şehit annesi Örtücü: "Yavrum ben seni gülerek yolcu ettim, ağlayarak karşılamayacağım. Ağlamayın çelik gibi dimdik durun. Kimseyi sevindirmeyin"

Hakkari'deki terör saldırısı

SAMSUN (AA) - Hakkari'de şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Kerim Örtücü'nün cenazesi karayoluyla Ordu'ya gönderilmek üzere Samsun'a getirildi.

Hakkari'de düzenlenen törenin ardından uçakla Samsun Çarşamba Havalimanı'na getirilen 24 yaşındaki şehidin cenazesini, babası Ahmet ve annesi Maide, kardeşleri Sefa, Selim, dedesi Selahaddin Örtücü ve yakınlarının yanı sıra Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ercan Yaşin, askeri ve mülki erkan karşıladı.

Vali Şahin, şehidin babası, dedesi ve kardeşleriyle bir süre görüşerek başsağlığı dileklerinde bulundu.

Şehidin naaşı uçaktan indirildikten sonra askerlerin omzunda taşınarak cenaze nakil aracına konuldu.

Bu sırada anne Maide Örtücü, ağlamayacağını ve kimsenin ağlamasını istemediğini belirterek, "Yavrum ben seni gülerek yolcu ettim, ağlayarak karşılamayacağım. Ağlamayın çelik gibi dimdik durun. Kimseyi sevindirmeyin. Bakın ben bile ağlamıyorum. Rabbim bana güç verdi çelik gibi ayaktayım. Bin tane Kerim var bu ülkede." ifadelerini kullandı.

Daha sonra şehidin naaşı, cenaze töreninin yapılacağı Ordu'nun Ünye ilçesine gönderildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×