Hakkari'deki terör saldırısı

- Şehit Ardıç'ın İzmir'de yaşayan ailesi havayoluyla cenazenin defnedileceği Bitlis'e hareket etti - Şehit Ardıç'ın acılı babası Mürsel Ardıç: "Vatan sağolsun, sizler sağolun, evlatlarımızı bugünler için yetiştirmiştik. Beni üzen kısa bir süre önce, bir ay önce evlilik yapması ama böyle şehadet mertebesine ulaşması beni gururlandırıyor"

Hakkari'deki terör saldırısı

İZMİR (AA) - Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki askeri üs bölgesine terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit olan 26 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Mesut Ardıç'ın İzmir'de yaşayan yakınları, şehidin toprağa verileceği Bitlis'in Ahlat ilçesine gitmek üzere yola çıktı.

Buca ilçesindeki evlerinde acı haberi alan Şehit Uzman Çavuş Ardıç'ın annesi Sevim, babası Mürsel Ardıç ile İzmir'de 20 gün önce evlendiği eşi Ayşe Ardıç ve diğer yakınları Adnan Menderes Havalimanına geldi.

- "Evlatlarımızı bugünler için yetiştirdik"

Burada gazetecilere açıklama yapan şehidin babası Mürsel Ardıç, "Vatan sağolsun, sizler sağolun" dedi.

Ardıç, şöyle konuştu:

"Evlatlarımızı bugünler için yetiştirmiştik. Beni üzen kısa bir süre önce, bir ay önce evlilik yapması ama böyle şehadet mertebesine ulaşması beni gururlandırıyor. Hayalleri olmayan insan olur mu? İzmir'de düğün yapmıştık, baba olarak üzerimize düşenleri yaptık. Allah ülkemize bir sükunet nasip etsin, bir iyilik versin. Bundan ötesi olmaz, her gün kan, her gün kan bunun bir yere gideceği yok, bir sonuca varacağı yok. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Hepimizin üzerine düşen de birçok görev vardır. Bunları yaparsak inşallah ülkemiz bir sonuca varacaktır."

Ardıç, şehit oğlunun cenazesini bugün ikindi namazı sonrası Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Abdurrahman Gazi Şehitliğine defnetmeyi planladıklarını da sözlerine ekledi.

Şehit yakınları daha sonra Adnan Menderes Havalimanı VIP salonundan tarifeli uçakla cenazenin defnedileceği Bitlis'e hareket etti.

Şehit Uzman Çavuş Ardıç'ın Bolu'daki komando tugayından geçici görevle Hakkari'ye gittiği öğrenildi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca Tekeli Tabur Komutanlığı'na dün düzenlenen saldırıda 2 asker şehit düşmüş, 4 asker yaralanmıştı.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×